گوشت ۱۵ هزار تومان گران شدافزایش قیمت گوشت،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: قیمت هر کیلو گوشت قرمز در بازار طی یک هفته اخیر ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان افزایش یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، قیمت گوشت قرمز در بازار  بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان گران شده است، علت این گرانی طی هفته اخیر چه بود؟

 

 ملکی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۲۷ تا ۱۳۳ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ تا ۱۵ درصد سود معادل ۱۳۹ تا ۱۴۶ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

 

به گفته رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، صادرات دام و کمبود عرضه در بازار داخل علت گرانی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی گوشت طی ۲ هفته اخیر در بازار است.

 

بسیاری از فعالان بازار معتقدند که اختلالات حمل و نقل در تردد جاده ای ناشی از بارش باران و برف، افزایش صادرات مازاد بر مجوزهای صادر شده و تمایل دامداران به نگه داری دام علت اصلی گرانی گوشت در بازار است، اما مدیرعامل اتحادیه دام سبک می گوید که گرانی گوشت ارتباطی به صادرات دام ندارد.

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به افزایش مصرف و پروتئین در فصل سرما، اختلالات حمل و نقل ناشی از بارش برف منجر به کمبود عرضه دام و التهاب قیمت در بازار شده است.

 

بررسی های میدانی نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو بره نر ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان، قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، سردست گوسفندی ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان و جگر گوسفندی ۱۹۰ هزار تومان است.

 

توقف صادرات دام از بعضی استان‌ها

برخی فروشندگان گوشت می‌گویند علت افزایش قیمت گوشت، صادرات دام زنده به کشورهای اطراف است. با این حال دامداران معتقدند افزایش قیمت گوشت ارتباطی به صادرات ندارد. چرا که در برخی استان‌ها صادرات دام به کشورهای اطراف متوقف شده است.

 

در این مورد رئیس شورای تامین دام کشور به تجارت‌نیوز گفت: قیمت گوشت اندکی بالا رفته است. البته این افزایش قیمت به معنای عدم عرضه دام به بازار نیست. بلکه برخی واردکنندگان نسبت به صادرات دام انتقاد دارند و همین مساله باعث ایجاد جو هیجانی در بازار شد.

 

منصور پوریان توضیح داد: برخی با فضاسازی‌ها قصد دارند قیمت گوشت را در بازار داخل افزایش دهند و به کیلویی ۲۰۰ هزار تومان برسانند تا در بتوانند گوشت منجمد به کشور وارد کنند. از این‌رو آنها صادرات دام‌های پر چربی را بهانه کرده‌اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------