آمریکا: هنوز تصمیمی درباره ممنوعیت واردات نفت روسیه گرفته نشده است/ هشدار مسکو در خصوص نفت 300 دلاری در صورت تحریمتحریم نفت روسیه،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
سخنگوی کاخ سفید با اشاره به تنش‌های اخیر گفته است که بایدن هنوز درباره ممنوعیت واردات نفت روسیه تصمیمی نگرفته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید در گزارش روزانه خود اعلام کرد دولت آمریکا هنوز تصمیمی درباره نفت روسیه نگرفته است.

 

سخنگوی کاخ سفید در بخشی از سخنان خود گفت: «مقامات آمریکایی برای رایزنی درباره امنیت انرژی از ونزوئلا بازدید کردند. بایدن درباره ممنوعیت واردات نفت روسیه تصمیمی نگرفته است اما نفت بخشی از مذاکره ما با ایران خواهد بود. البته رئیس‌ جمهور آمریکا در حال انجام اقداماتی برای رسیدگی به قیمت های فزاینده گاز است.»

 

او در ادامه افزود: «زمان حاضر، زمانی بسیار دشوار است و روسیه به جنگ خود در اوکراین ادامه خواهد داد. رئیس جمهور تمام تلاش خود را برای کاهش تأثیر بر آمریکایی‌ها به ویژه از نظر قیمت بالای نفت انجام خواهد داد.»

 

***

 

مسکو:  تحریم نفت روسیه می‌تواند قیمت‌ها را به بیش از ۳۰۰ دلار در هر بشکه برساند

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه گفت: کنار گذاشتن نفت روسیه پیامد‌هایی دارد که ممکن است به قیمت بیش از ۳۰۰ دلار در هر بشکه منجر شود.

 

این سیاست های اتحادیه اروپاست که قیمت انرژی را افزایش می‌دهد.

 

روسیه ۴۰ درصد گاز مورد نیاز اروپا را تامین می‌کند و همیشه شریک قابل اعتمادی بوده است.

 

 ***

 

توافق قانونگذاران ایالات متحده برای ممنوعیت واردات انرژی روسیه

قانونگذاران آمریکایی توافق کردند که واردات انرژی روسیه را ممنوع و روابط تجاری خود با روسیه و بلاروس را متوقف کنند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، نمایندگان آمریکایی به این جمع‌بندی رسیدند که واردات انرژی روسیه ممنوع کنند و به روابط تجارت طبیعی با روسیه و بلاروس پایان دهند.

 

 این در حالی است که اولاف شولتس صدر اعظم آلمان روز دوشنبه گفت که واردات انرژی روسیه «برای زندگی روزمره مردم اروپا ضروری است».

 

صدراعظم آلمان گفت: «انرژی روسیه از فهرست تحریم‌ها حذف شده است، زیرا هنوز راه‌های دیگری برای تضمین امنیت انرژی در اروپا وجود ندارد».

 

وی افزود: «اروپا به عمد منابع انرژی روسیه را از فهرست تحریم‌ها حذف کرده است، چراکه در حال حاضر هیچ راه دیگری برای تضمین تامین انرژی در اروپا برای تامین گرما وجود ندارد».

 

سخنگوی دولت آلمان هم روز دوشنبه گفت که یک سوم نفت موردنیاز کشورش از روسیه می‌آید و جبران آن یک شبه غیرممکن است.

 

وی گفت: «اتخاذ تصمیم احتمالی برای ممنوعیت نفت روسیه باید به طور مشترک توسط کشورهای اتحادیه اروپا اتخاذ شود و این موضوع به طور کلی منتفی نیست».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------