آخرین اخبار اقتصادی

یارانه،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

اعلام سامانه جدید وزارت کار برای مشاهده نتایج بازبینی دهک‌بندی خانوارها

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با معرفی سامانه ای جدید اعلام کرد: هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود…

ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی ممنوع‌ شد؟ از تکذیب بانک مرکزی تا بخشنامه‌ی بانک‌هابانک مرکزی،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
درحالی که مهاجران افغانستانی از محدودیت‌های بانکی در روزهای اخیر خبر می‌دهند، بانک مرکزی می‌گوید که خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال) برای کلیه اتباع خارجی همچنان در دسترس است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در واکنش به محدودیت‌‌های جدید ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی اعلام کرد که خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال) برای کلیه اتباع خارجی همچنان در دسترس است.

 

«مصطفی قمری وفا» مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در واکنش به محدودیت شدید ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی در پیامی توئیتری نوشت: «خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا (تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال) برای کلیه اتباع خارجی همچنان در دسترس است.»

 

به گفته او، در روز‌های آتی و پس از دریافت اطلاعات هویتی اتباع مجاز از «مراجع ذیصلاح»، سایر خدمات بانکی به اتباع خارجی مجاز ارائه خواهد شد.

 

گفتنی است که براساس بخشنامه‌ای که به تازگی از سوی تعدادی از بانک‌ها ابلاغ شده ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی با محدودیت شدید همراه شده است.

 

بانک‌ها علت این محدودیت‌ها را مبارزه با پولشویی اعلام می‌کنند.

 

در متن این بخشنامه که در آن تأکید هم شده این مصوبه دستور مراجع ذیصلاح را دارد، آمده است: از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل ارائه خدمات بانکی ذیل به اشخاص حقیقی خارجی به طور موقت و تا اطلاع ثانوی ممنوع می‌باشد.

 

افتتاح هر گونه حساب ارزی و ریالی (انفرادی و مشترک) اعم از قرض الحسنه جاری و پس انداز، سپرده‌های پس انداز کوتاه مدت و بلند مدت.

 

حواله انتقال هر گونه وجه، اعم از درون بانکی و بین بانکی از مبدأ و مقصد حساب‌های اشخاص حقیقی خارجی.

 

طبق اعلام تعدادی از اتباع خارجی، طی روز‌های گذشته همراه بانک این افراد مسدود شده و برای انتقال وجه حتما باید به دستگاه‌های عابربانک مراجعه کنند.

 

پیش از این و طی سال‌های گذشته ارائه خدمات بانکی به اتباع خارجی در مقاطعی با اختلال همراه شده بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------