بازار ارزهای دیجیتال به کدام سمت حرکت می‌کند؟ آیا در آن‌ها سرمایه گذاری کنیم؟عده‌ای از سود بالای خرید ارز دیجیتال نظیر بیت کوین و اتریوم صحبت می‌کنند، اما عده‌ای دیگر در انتظار مرگ آن‌ها هستند. در نهایت چه خواهد شد؟

ایرانی‌ها همیشه در استفاده از خدمات حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی پیشرو بوده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به ورود زودهنگام آن‌ها به بازار ارزهای دیجیتال اشاره کرد. آخرین برآوردها نشان داد در ایران، بالای 10 میلیون نفر کاربر در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند. به عبارتی از هر 8 نفر، 1 نفر در این بازار دستی دارد!

 

از طرفی دیگر، سود بالای این کلاس دارایی و سرمایه گذاری جدید بر هیچ‌کس پوشیده نیست. طی چند سال اخیر، برخی مواقع شاهد چند ده، چند صد و حتی چند هزار برابر شدن قیمت برخی ارزهای دیجیتال بوده‌ایم. همین سودآوری بالا سبب شده عده زیادی به سمت بازار کریپتوکارنسی هجوم آورند. این تعداد همینطور، نه فقط در ایران بلکه در کل دنیا، در حال افزایش است. از سال 2019 به بعد حتی شاهد هجوم شرکت‌های سرمایه گذاری به این دنیا نیز بوده‌ایم.

 

اما سوال اینجاست؛ افرادی که تا کنون اقدام به خرید Bitcoin یا دیگر ارزهای دیجیتال نکرده‌اند، آیا از فعالان این حوزه از نظر سرمایه گذاری عقب افتاده‌اند؟ یا این که به خاطر سقوط قیمت آن‌ها در آینده دور یا نزدیک، به حال این افراد ترحم خواهند کرد!؟

 

در این مطلب قصد داریم نگاهی به چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال در آینده داشته باشیم. به این ترتیب، افراد ناآشنا با این دنیا و حتی کاربرانی که تا امروز، کم یا زیاد، اقدام به سرمایه گذاری در آن‌ها کرده‌اند، به دید بهتری به منظور تصمیم‌گیری دست پیدا خواهند کرد.

 

بیت کوین با وجود رشد زیاد، هنوز اول راه است

رشد بیت کوین تا همینجا را نیز کسی حتی فکر نمی‌کرد! اکنون اولین ارز دیجیتال با داشتن مارکت کپ (کل سرمایه بازار) نزدیک به 800 میلیارد دلاز از غول‌های بانکی نظیر جی‌پی‌مورگان و شرکت‌هایی نظیر تسلا و ویزا باارزش‌تر است! از طرفی، برای مقایسه بد نیست بدانید ارزش کل بازار طلا که به عنوان یکی از بهترین دارایی‌های ذخیره ارزش شناخته می‌شود، نزدیک به 11 تریلیون دلار (بیش از 12 برابر بیت کوین) است.

 

بررسی‌های اخیر نشان داد طی چند ماه اخیر، میزان جستجو برای «خرید بیت کوین» از «خرید طلا» بیشتر شده است، به این معنی که مردم اکنون بیشتر از طلا، به سرمایه گذاری در بیت کوین فکر می‌کنند. با توجه به اختلاف زیاد بیت مارکت کپ این دو می‌توان گفت اولین ارز دیجیتال رمزنگاری شده دنیا هنوز جای رشد زیادی دارد.

 

حرکت بازار ارزهای دیجیتال,ارزهای دیجیتال,سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی

مارکت دامیننس BTC سبب شده روند کلی بازار ارز دیجیتال با صعود یا نزول آن تغییر کند

 

مارکت دامیننس BTC سبب شده روند کلی بازار ارز دیجیتال با صعود یا نزول آن تغییر کند. به عبارتی، از آن جایی که 40 درصد کل ارزش بازار ارز دیجیتال، با این همه رمز ارز، در اختیار بیت کوین است، کاهش یا افزایش قیمت آن تاثیر مستقیمی روی بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت آلت کوین‌ها می‌گذارد. به زبان ساده، هر رمز ارزی به جز Bitcoin یک آلت کوین محسوب می‌شود. در نتیجه سایر ارزهای دیجیتال نظیر اتریوم، کاردانو و هزاران مورد دیگر از بالا رفتن قیمت پادشاه تاثیر خواهند پذیرفت که به نفع کل دنیای کریپتوکارنسی است.

 

پیش‌بینی‌ها درباره افزایش قیمت خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

بیشتر از پیش‌بینی‌های منفی، پیش‌بینی‌های مثبت درباره بیت کوین شنیده می‌شود. به عنوان یکی از معروف‌ترین‌ها باید به پیش بینی دوقلوهای افسانه‌ای ارزهای دیجیتال درباره قیمت بیت کوین اشاره کنیم. به عقیده برادران وینکلواس، که به وسیله سرمایه گذاری در اولین ارز دیجیتال موفق شدند به فهرست افراد دارای سرمایه میلیارد دلاری ورود پیدا کنند، ارزش هر واحد Bitcoin حتما به 500 هزار دلار خواهد رسید.

 

آن‌ها در مصاحبه‌ای مدعی شدند آن چه برایشان مبهم باقی مانده زمان رخ دادن این اتفاق است و در اصل آن شکی ندارند. به عبارتی آن‌ها اطمینان دارند که قیمت خرید بیت کوین روزی حتما به 500,000 دلار می‌رسد، اما درباره زمان این اتفاق اطمینان ندارند. پس این دستاورد قطعی است و دیر یا زود رخ خواهد داد.

 

نکته جالب اینجاست؛ برادران وینکلواس، 500 هزار دلار را رقمی محتاطانه در نظر گرفته‌اند، به طوری که کف پیش‌بینی آن‌ها است. به عبارتی آن‌ها منتظر افزایش قیمت خرید بیت کوین حتی بیشتر از این رقم هستند! آن چه دوقلوها را به چنین پیش‌بینی تشویق کرده، ورود موسسات بزرگ وال استریت به بازار کریپتوکارنسی است، به طوری که دیگر فقط افراد در این کلاس دارایی سرمایه گذاری نمی‌کنند.

 

پاسخ به منتظران مرگ بیت کوین ؛ BTC تا کنون 400 مرتبه مرده است!

اما در پاسخ به افرادی که از نابودی ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنند باید گفت تا امروز، بیشتر از 400 مرتبه پایان کار و مرگ بیت کوین اعلام شده است، اما همچنان می‌بینیم که اولین ارز دیجیتال ارزش بیشتری در مقایسه با غول‌های بانکی آمریکایی دارد.

 

از دوازده سال پیش تا الان، یعنی زمانی که شبکه اولین رمز ارز راه‌اندازی شد، بیش از 400 مرتبه برای بیت کوین آگهی ترحیم صادر شده است! به طور دقیق 414 خبر با این مضمون که «بیت کوین به پایان خط رسیده است» منتشر شده است. این اخبار همیشه بعد از ریزش‌ها و اصلاحات سنگین بازار منتشر شده‌اند.

 

هر مرتبه که بیت‌ کوین در ابتدای سقوط قیمت قرار داشت، اخباری که در مورد به آخر رسیدن کار آن ثبت شده‌اند، نشان می‌دهند که هجوم اخباری که بزرگترین رمز ارز را با خاک یکسان می‌کنند امری طبیعی است، اما این مارکت بی‌توجه به آن‌ها همچنان به رشدش ادامه می‌دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023