آقای رئیسی! نه تنها شغل ایجاد نکردی که با قطع اینترنت جوانان را هم بیکار کردیاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
۳۳درصد از بیکارشدگان سه ماه اخیر در حوزه فناوری مشغول به کار بوده‌اند.

به گزارش اعتمادآنلاین،حوزه فناوری اطلاعات بیشترین میزان تعدیل نیروی انسانی طی سه ماه گذشته را به خود اختصاص داده است. پیمایش مشترک پیوست و جاب‌ویژن نشان می‌دهد از هر سه فرد تعدیل‌شده در سه ماه اخیر، یک نفر در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده است و ۳۳ درصد بیکارشدگان در این حوزه کار می‌کردند.

 

به گزارش جاب‌ویژن اخیراً در همکاری با پیوست، پیمایشی در رابطه با تاثیر اختلال و محدودیت‌های اینترنتی روی تعدیل نیروی کار در مشاغل حوزه فناوری اطلاعات انجام داده و تلاش کرده است تا به کمک دو هزار نفری که در این پیمایش شرکت کرده‌اند به سوالاتی از جمله وضعیت سن، جنسیت و سابقه تعدیل‌شدگان پاسخ دهد.

 

۳۳درصد از تعدیل‌شدگان سه ماه اخیر در حوزه فناوری مشغول به کار بوده‌اند.

 

نتایج به‌دست‌آمده از این پژوهش نشان می‌دهد ۳۳ درصد از افرادی که به علت محدودیت‌های اینترنتی اخیر تعدیل شده‌اند در این حوزه مشغول به کار بوده‌اند. و از هر سه نفر تعدیل‌شده در سه ماه گذشته یک نفر در مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات فعالیت داشته است.

 

از این میان گروه شغلی طراحان گرافیک، طراحی انیمیشن و موشن گرافیک با سهم ۴۰ درصدی از این آمار بیشترین سهم تعدیل را به خود اختصاص داده‌اند.

 

زنان بیشتر آسیب دیده‌اند

 این پیمایش در ادامه به جنسیت افراد تعدیل‌شده در این حوزه پرداخته است که به نظر می‌رسد زنان شاغل در این حوزه بیشتر از مردان شغل خود را از دست داده‌ یا در معرض بیکاری هستند. بر این اساس در سه ماه گذشته ۲۹ درصد از زنان فعال در این حوزه با شرکت در پیمایش جاب‌ویژن و پیوست گفته‌اند تعدیل شده‌اند و ۱۸ درصد نیز خود را در شرف تعدیل دانسته‌اند.

 

این آمار در بین مردان شاغل در این حوزه اندکی متفاوت است و به نظر می‌رسد محدودیت‌های اینترنتی به مشاغل ۴۴ درصد از مردان حوزه فناوری اطلاعات آسیب زده است و ۲۲ درصد از آنها تعدیل شده‌اند و ۲۲ درصد خود را با از دست دادن شغل مواجه می‌دانند.

 

مسن‌ترها و باسابقه‌ترها در ساحل امن

 در بخش دیگری از این پیمایش به شرایط سنی افراد شرکت‌کننده در این پیمایش پرداخته شده است و نتایج نشان می‌دهد افراد جوان‌تر اکوسیستم فناوری اطلاعات در سه ماه گذشته بیشتر در معرض خطر از دست دادن شغل خود بوده‌اند. بر این اساس ۵۳ درصد از شاغلانی که ۲۰ تا ۳۰ سال دارند شغل خود را از دست داده‌اند یا در معرض از دست دادن آن هستند و این در حالی است که تنها ۴۰ درصد از کسانی که ۳۰ تا ۴۰ سال دارند دچار چنین شرایطی هستند.

 

بیشتر جوان‌ترها بیکار شده‌اند یا مسن‌ترها؟

 اطلاعات به‌دست‌آمده از این پیمایش نشان می‌دهد کارمندان و کارشناسان بیشتر از سایر گروه‌ها به دلیل اختلال در اینترنت تعدیل شده‌اند و در سطوح کارمندی ۲.۴ برابر بیشتر تعدیل نسبت به سطوح مدیریت ارشد گزارش شده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023