محاسبه آنلاین قیمت انواع بیمه بدنهقیمت انواع بیمه بدنه,محاسبه آنلاین قیمت انواع بیمه بدنه,بیمه شخص ثالث

محاسبه آنلاین قیمت انواع بیمه بدنه

 

اتفاق و حادثه همیشه احتمال وقوع دارند. شرایطی وجود ندارد تا این احتمال را به صفر برسانیم. عاقلانه‌ترین کار این است که برای شرایط بعد از اتفاق آمادگی کامل داشته‌باشیم. 

 

ماشینی که بیمه شخص ثالث نداشته باشد، راندنش در ایران غیرقانونی است و مشمول جریمه می‌شود. نکته اینجاست که میزان حساسیتی که روی این بیمه هست برای بیمه بدنه ماشین وجود ندارد و تهیه آن را به انتخاب صاحب ماشین واگذار کرده‌اند. 

 

با توجه به نوسانی که قیمت ماشین در چند سال اخیر داشته می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که «خودروی شخصی یک سرمایه است و باید از آن محافظت کرد.»

 

در صورتی که تصادفی اتفاق بیافتد؛ برای جبران خسارت طرف مقابل می‌توان به راحتی روی پشتیبانی بیمه شخص ثالث حساب باز کرد. اما اگر بیمه بدنه نداشته‌باشیم؛ نمی‌توانیم برای جبران صدماتی که به ماشین‌مان وارد شده انتظار پشتیبانی داشته‌باشیم. 

 

قیمت‌ها و پوشش‌های متفاوت بیمه بدنه و تبصره‌های مختلفش، این قابلیت را دارد تا متقاضی را از خرید آن منصرف کند. اما سایت‌های فروش بیمه آنلاین این فرصت را فراهم کرده تا دسترسی به انواع طرح‌ها و پوشش‌ها و تحقیق درباره آن راحت‌تر از قبل باشد. 

 

خرید بیمه بدنه,قیمت بیمه بدنه,بیمه بدنه

مبلغ بیمه بدنه

 

اول مقایسه بعد خرید

خرید بیمه بدنه به معیارهای زیادی بستگی دارد. اما به صورت کلی می‌توان آن را به دو دسته پوشش‌های اصلی و اضافی تقسیم بندی کرد. 

 

بر اساس این تقسیم‌بندی «آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار(آصا)، سرقت کلی، واژگونی و سقوط، برخورد خودرو با یک جسم ثابت یا متحرک و خسارت‌های انتقال خودرو» از مواردی هستند که بیمه بدنه در هر شرایطی خسارت‌های پیش آمده بر اثر آنها را جبران می‌کند. این پوشش‌های حق بیمه معینی دارد. 

 

اما اگر بخواهیم آینده‌نگری بیشتری به کار ببریم تا بیمه بدنه موارد بیشتری را پوشش دهد؛ می‌توانیم از پوشش‌های اضافی آن استفاده کنیم. این پوشش‌ها قاعدتا هزینه‌ جداگانه‌ای دارند که باید محاسبه شوند. 

 

مواردی مثل «بلایای طبیعی، پاشیده شدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی روی بدنه، سرقت قطعات ماشین، نوسانات قیمت بازار، شکستن شیشه، ایاب و ذهاب، کشیده شدن میخ، زیان ناشی از کاهش قیمت ماشین، پوشش ترانزیت و خسارت ناشی از حمل مواد منفجره، اسیدی و اشتعال‌زا» همگی در رده پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خودرو محسوب می‌شود. 

اما محاسبه قیمت خرید هر یک از این موارد نکاتی دارد که باید آن را مدنظر قرار دهیم. 

 

بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث نرخ معینی ندارد. درواقع، قیمت پایه‌ بیمه بدنه، به ارزش ماشین بستگی دارد و بر اساس آن محاسبه می‌شود. به طور کلی عواملی مثل اطلاعات مربوط به خودرو مانند سال ساخت، نوع خودرو، کاربری، قیمت خودرو و تعداد سیلندر، خریدن پوشش‌های اضافی و تخفیف‌هایی که به بیمه بدنه تعلق می‌گیرد مانند تخفیف بیمه صفر کیلومتر، تخفیف خرید نقدی، تخفیف عدم خسارت یا تخفیف مربوط به قیمت، همگی در تعیین قیمت بیمه بدنه نقشی اساسی بازی می‌کنند. 

 

از طرفی دیگر، هزینه پوشش‌های اضافی در هر شرکت بیمه ممکن است متفاوت باشد. تنها موردی که در تمامی شرکت‌های بیمه مشترک است، تخفیف ۱۰ درصدی خرید بیمه در صورت پرداخت نقدی حق بیمه است. 

 

علاوه بر این، تخفیف‌ عدم خسارت نیز وجود دارد که در برخی شرکت‌های بیمه به صورت ۴ ساله و در برخی دیگر به صورت ۵ ساله در نظر گرفته می‌شود. 

به دلیل موارد گفته شده استعلام قیمت‌ از نمایندگی‌ها و دفاتر بیمه کاری دشوار ،وقت‌گیر و کمی تا قسمتی، غیرعملی است. 

 

بهترین گزینه در چنین شرایطی استفاده از پلتفرم‌هایی است که به صورت آنلاین خدمات مرتبط با فروش بیمه ارائه می‌دهند. در سایت بیمه بازار قیمت انواع مختلف طرح‌های بیمه وجود دارد که می‌توان با مطالعه شرایط به راحتی درباره خرید آنها تصمیم گرفت. در صورت وجود هرگونه سوالی هم می‌توان آن را با پشتیبانی همیشه آنلاین سایت در میان گذاشت. 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------