وزیر نیرو می گوید کمبود برق داریم؛برق کشاورزان و صنعتگران هم در بسیاری شهرها قطع می شود اما سخنگوی دولت می گوید خاموشی نداریم وزیر نیرو,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
وزیر نیروی دولت سیزدهم اخیرا اعلام کرده، کشور با کسری بالای تراز برق مواجه است و به گفته ایشان بیش از 17 هزار مگاوات کسری برق وجود دارد که قطعا بخش عمده‌ای از آن به کسری نیروگاه‌های برق‌آبی مربوط است.

به گزارش اعتماد ؛ این کمبودها نه تنها بخش خانگی را متاثر کرده، بلکه حوزه‌های صنعتی و کشاورزی را نیز با تکانه‌های تخریبی مواجه ساخته است. بسیاری از کشاورزان در استان‌های گوناگون نسبت به قطعی برق موتورهای چاه آبی خود اعتراض می‌کنند. این خاموشی‌ها به خصوص در مناطق خشک و تولید محصولاتی چون پسته (کرمان، اصفهان، سمنان و...) و خرما (خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و...) خسارت‌های فراوانی را به دنبال داشته است. از طرف دیگر صنایع مهم کشور مانند فولاد، آلومینیوم و... با کسری تولید به دلیل خاموشی‌های مکرر مواجه شده‌اند.

 

اما سخنگوی دولت اعلام می‌کند امسال دیگر خبری از جدول خاموشی‌ها نیست، اما در واقع مردم در سراسر کشور و در بخش‌های گوناگون اقتصادی با خاموشی‌های فراوانی مواجه هستند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------