زنگنه: ترامپ متهم اصلی افزایش قیمت نفت است اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,وزیر نفت
وزیر نفت گفت:متهم اصلی افزایش قیمت نفت و بی ثباتی بازار آن، آقای ترامپ و سیاست های اخلالگر و غیرقانونی اوست.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بیژن زنگنه وزیر نفت اظهار کرد:رئیس جمهوری آمریکا که خود عامل اصلی بالا رفتن قیمت نفت و بی ثباتی در بازار است، انگشت اتهام خود را به سمت اوپک گرفته، در حالی که اوپک همه ظرفیت و توان خود را برای تولید به کار گرفته است.

 

وی ادامه داد:ترامپ کوشش می کند که هم صادرات نفت ایران را کاهش دهد و هم می خواهد قیمت ها بالا نرود، در حالی که اگر می خواهد بازار با ثبات باشد باید دست از منطقه خاورمیانه و دخالت های بی جا و تنش زایش بردارد و مانع تولید و صادرات ایران نشود.

 

زنگنه بیان کرد:دیشب رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی اش در سازمان ملل نیز به صراحت به این موضوع اشاره کرد.

 

وزیر نفت در پاسخ به پرسشی درخصوص بیانیه کشورهای «4+1» در قبال صادرات نفت ایران،گفت:2 طرف باید بتوانند این موضوع را عملیاتی کنند و به اعتقاد من طرفین از اراده سیاسی لازم برای اجرای این کار برخوردارند.اروپایی ها در این مساله جدی اند و می خواهند این کار انجام شود.

 

زنگنه در پایان گفت:اکنون توان تولید کشورهای عضو اوپک بیش از آنچه امروز تولید می کنند نیست و اگر کشوری حرفی خلاف این می زند «خالی بندی» است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------