افزایش جست‌وجوگران در بازار اجاره آپارتماندر چند روز اخیر بر تعداد مستاجران در حال جست‌وجوی آپارتمان در محله‌های مختلف تهران افزوده شده است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، واسطه‌های ملکی بیشترین دمای بازار معاملات مسکن چه در حوزه خرید و چه اجاره در نیمه دوم هر سال را اواسط بهمن تا پایان نیمه اول اسفند ماه عنوان می‌کنند. از آنجا که وضعیت سنتی حاکم بر بازار مسکن در اغلب سال‌های گذشته به همین صورت بوده است، انتظار واسطه‌ها این است که همین روند بر بازار حاکم باشد. البته با توجه به اینکه بازار مسکن در رکود عمیق به سر می‌برد، ممکن است این افزایش دما برای سه ضلع عرضه، تقاضا و واسطه‌ها چندان محسوس نباشد. اما در عین حال می‌توان از طریق آمارهای قطعی در پایان ماه آن را رصد کرد.

 

تحقیق میدانی از وضعیت بازار اجاره‌بها نیز نشان می‌دهد طی چند روز اخیر بر تعداد جست‌وجوگران آپارتمان‌های اجاری در محله‌های مختلف شهر افزوده شده است. این در حالی است که رسوب فایل‌های اجاری در ماه‌های سپری شده از پاییز و زمستان، بعضا به بیش از ۲ ماه نیز رسیده است. در نتیجه به نظر می‌رسد فرصت بهمن و اسفند برای موجرانی که قصد اجاره ملک خود در این ایام را دارند، مغتنم بوده و آنها می‌توانند با اندکی انعطاف قیمتی، ملک خود را اجاره دهند. مشاوران املاک اعتقاد دارند، صرفه و صلاح موجران در انعطاف قیمتی برای به اجاره رفتن به موقع ملک است، چراکه زیان خالی ماندن آپارتمان در چند ماه پیاپی، اغلب بیشتر از سودی است که از رقم اجاره‌بهای بالاتر اما با دوره انتظار طولانی برای یافتن مستاجر، نصیب آنها می‌شود.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , اجاره آپارتمان
مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------