کانون اجاره‌بهای تا ۲ میلیون تومان در تهرانجست‌وجوی آپارتمان با اجاره‌بهای تا ۲میلیون تومان در بازار مسکن دشوارتر از سال گذشته شده و به نظر می‌رسد تمایل موجران به دریافت اجاره‌بهای بالاتر در ازای ودیعه کمتر افزایش یافته است. 

به گزارش دنیای اقتصاد ، فعالان بازار مسکن معتقدند اگرچه اجرای ضوابط ناظر بر سقف ۱۵ درصدی سود بانکی سالانه که بانک‌ها به سپرده‌گذاران می‌پردازند، بر خلاف ماه‌های اول ابلاغ آن دیگر سفت و سخت نیست و در نتیجه مسیر سپرده‌گذاری بانکی پیش روی موجران باز است، اما باز هم تمایل به دریافت ودیعه بیشتر و در مقابل اجاره‌بهای کمتر که مطلوب مستاجران است، رو به کاهش است.

 

به نظر می‌رسد این موضوع نشات گرفته از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور باشد که موجران را وادار کرده بخشی از تورمی را که در هزینه‌های جاری و معاش با آن روبه‌رو هستند، از طریق دریافت اجاره‌بهای بالاتر جبران کنند. با وجود این درنظر گرفتن بودجه و بضاعت مستاجران موضوع مهمی است که موجران باید خود را به آن متعهد بدانند تا در بازار کنونی و شرایط سخت اقتصادی خانوارهای مستاجر، بتوانند سهم خود را در بازار اجاره حفظ کنند. بررسی موتورهای جست‌وجوی ملکی نشان می‌دهد آپارتمان‌های زیر ۷۰ مترمربع در مناطق مختلف شهر عموما با اجاره‌بهای تا ۲ میلیون تومان ارائه می‌شوند و از این رو کانون فایل‌های با اجاره‌بهای نسبتا مناسب، این گروه متراژی است.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,اجاره‌بها

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------