آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی

صندوق بین‌المللی پول استعفای لاگارد را پذیرفت/ رئیس موقت تعیین شد

طبق اعلام هیات اجرایی صندوق بین‌المللی پول، این صندوق استعفای مدیر خود، کریستن لاگارد، را پذیرفته است و حالا جستجو برای…


وزیر ارتباطات: واردات تلفن همراه از کانال های رسمی انجام می‌شود اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,وزیر ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوءاستفاده توزیع کنندگان تلفن همراه به دلیل عدم اتصال گمرک و ناجا به سامانه دولت الکترونیک در یک مقطع زمانی خبر داد و گفت: در حال حاضر واردات تلفن همراه از کانال‌های رسمی انجام می‌شود.

به گزارش خانه ملت، «محمد جواد آذری جهرمی» امروز- دوشنبه- در گفت و گویی درباره رجیستری تلفن همراه مسافرتی اظهار داشت: در قانون هر مسافر می‌تواند بار به ارزش ۸۰ دلار با خود به همراه داشته باشد، این قانون گمرک است و ارتباطی با سایر حوزه ها ندارد.

 

وی افزود: گمرک نمی‌تواند حقی که قانون به مردم داده را از آنها دریغ کند؛ اگرچه در قانون ذکر شده مسافر می‌تواند ۸۰ دلار بار مسافرتی با خود به همراه داشته باشد اما در این قانون درباره کالاهای وارداتی صحبتی نشده است، بنابراین افراد می توانند از این ۸۰ دلار برای واردات گوشی همراه استفاده کنند.

 

واردات کالا به ارزش ۸۰ دلار توسط مسافران محدودیتی ندارد

وزیر ارتباطات با بیان اینکه واردات کالا به ارزش ۸۰ دلار توسط مسافران محدودیتی ندارد، خاطرنشان کرد: باید مابه التفاوت بار مسافرتی بیش از ۸۰ دلار محاسبه و مسافر آن را پرداخت کند، در این موضوع باید به دو نکته توجه شود؛ نخست آنکه فرد باید مسافر باشد دوم آنکه تا ۸۰ دلار معافیت دارد.

 

آذری جهرمی ادامه داد: برای رعایت حق قانونی مردم، شرایط رجیستری گوشی‌های مسافری فراهم شد، در برهه‌ای اتصال میان گمرک و ناجا در دولت الکترونیک برقرار نبود که با پیگیری‌های انجام گرفته این اتصال برقرار شد.

 

بازار رسمی واردات به دلیل مشکلات ارزی و ثبت سفارش قدرت واردات نداشت

وی ادامه داد: بازار رسمی واردات به دلیل مشکلات ارزی، ثبت سفارش و… قدرت واردات نداشت در نتیجه توزیع‌کنندگان گوشی همراه از ظرفیت ایجاد شده به دلیل عدم اتصال ناجا و گمرک استفاده کرده و به اسم مسافری- که عملاً مسافری نیست- گوشی وارد کردند.

 

وزیر ارتباطات تصریح کرد: با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی مشکلات بازار رسمی حل شد و در حال حاضر واردات گوشی همراه انجام می‌شود از سوی دیگر با تلاش گمرک و نیروی انتظامی سامانه رجیستری به این مراکز متصل شد. در نتیجه در شرایط کنونی از یک سو واردات از کانال‌های رسمی انجام می‌گیرد و از سوی دیگر رجیستری موبایل مسافرتی نیز براساس قانون- واردات ۸۰ دلاری- انجام می‌شود.

 

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئول بازار و تجارت تلفن همراه نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که برخی خبرها از کاهش قیمت تلفن همراه در بازار خبر می‌دهد، نظر شما چیست، عنوان کرد: ایده‌ای در این زمنیه ندارم چراکه مسئول بازار و تجارت موبایل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------