کشور باید ارزانتر اداره شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,محمدباقر نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: انتظاری که از سازمان برنامه و بودجه وجود دارد این است که در صورت امکان، کشور ارزانتر اداره شود.

به گزارش صدا و سیما، محمدباقر نوبخت در چهاردهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، اظهار داشت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸، در کشور ۴۴۸ هزار میلیارد تومان برای خدماتی که صورت می‌گیرد هزینه می‌شود.

 

 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: انتظاری که از سازمان برنامه و بودجه وجود دارد این است که در صورت امکان، کشور ارزانتر اداره شود.

 

وی ادامه داد: در سازمان برنامه و بودجه کمیته‌هایی تشکیل شد و دفاتر این سازمان در دستگاه‌ها مامور شدند تا خدماتی را که از سوی دولت به جامعه ارائه می‌شود، بازبینی کنند که آیا می‌شود خدماتی که ارائه می‌شود از سوی دولت پرداخت نشود و یا اینکه خدماتی را که دولت پرداخت نمی‌کند، دولت پرداخت کند، موارد این چنینی بررسی شد و کمیته‌ها گزارشی تهیه کردند و پیشنهادهایی دادند که می‌شود در دستگاه‌های موجود و نظام‌های اداری اصلاحاتی ایجاد کرد.

 

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور اضافه کرد: آنچه که کمیته‌ها ارائه کردند صرفا کار کارشناسی و پیشنهاد تخصصی است و گزارش‌های تهیه شده نهایی نیست و پیشنهاد می‌شود بر روی این گزارش ها مقدماتی و غیر قابل استناد قید شود.

 

وی افزود: با دستگاه‌ها رایزنی می‌کنیم زیرا باید نظر کارشناسی دستگاه‌های ذیربطی را که قرار است اصلاحاتی صورت گیرد، مد نظر قرار دهیم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------