آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,تولید نفت روسیه

رویترز: عربستان و روسیه برای کاهش عمده تولید نفت توافق کردند

منابع رسانه ای از توافق میان عربستان و روسیه درباره کاهش تولید نفت خبر می دهند. به گزارش مهر به نقل از النشره، منابع رسانه…


افزایش اندک قیمت مسکن در مناطقی که قبلا کمتر رشد داشت اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,قیمت مسکن
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه افزایش اخیر قیمت مسکن در تهران مربوط به مناطقی است که قدرت خرید مسکن وجود دارد و قبلاً کمتر رشد داشته گفت: تأثیرپذیری بازار مسکن از شرایط اقتصادی کشور کمتر از سایر بازارهای موازی است.

محمود محمودزاده در گفت‌و‌گو با  فارس، در پاسخ به این سؤال که در آمارهای اخیر بانک مرکزی قیمت مسکن افزایش داشته است این رشد قیمت در روزهای پایانی سال نشانگر چیست، گفت: اگر گزارش اخیر بانک مرکزی و نقطه به نقطه مناطق تهران را ملاحظه کنید متوجه می شوید که همه مناطق رشد نداشته است.

 

وی افزود: رشد قیمت مسکن در مناطقی رخ داده بود که قبلاً کمتر افزایش داشته و یا هنوز در آن مناطق قدرت خرید وجود دارد.

 

محمودزاده تأکید کرد: در این آمارها اگر دقت کنید می‌بینید که قیمت مسکن در مناطق یک و 22 که قبل رشد داشته از رشد منفی برخوردار شده است.

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پس مناطقی که هنوز قدرت خرید وجود دارد و قیمتها در حد توان خرید است تا حدودی ان هم اندک رشد داشته است.

 

محمودزاده با اشاره به اینکه مناطقی از تهران هستند که قیمت مسکن بسیار رشد داشته قبلاً و در آمار جدید بانک مرکزی رشد قیمت منفی بوده است اظهار داشت: این روزها تلاطم بازارهای موازی مثل ارز و طلا زیاد است اما می بینیم که بازار مسکن با مدیریت خوبی که صورت گرفت تأثیرپذیری کمتری داشته است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------