آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,میوه‌های تابستانه

قیمت میوه‌های تابستانه ۲۰ روز دیگر معقول می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه در سالجاری وضعیت تولید میوه بسیار مطلوب است، گفت: حدود ۲۰ روز دیگر عرضه این…


اصناف توان بازپرداخت تسهیلات با بهره ١٢ درصد را ندارند اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, تسهیلات بانکی
اصناف توان بازپرداخت تسهیلات با بهره ١٢ درصد را ندارندرئیس اتاق اصناف تهران گفت: مقرر شده دولت به اصنافی که با شیوع ویروس کرونا کسب و کار آنها تعطیل و متضرر شده اند تسهیلاتی با بهره ١٢ درصد بدهد اما این افراد برای باز پرداخت اصل پول مشکل دارند چه برسد به اینکه بخواهند این میزان بهره را هم متقبل شوند. 

قاسم نوده فرهانی در گفت و گو با ایرنا افزود: اوج کار و فروش اصناف در اسفند ماه است و بیشتر آنها با در پیش بودن سال نو اقلام مورد نظر خود را با چک خریداری کرده بودند که اکنون قادر به پرداخت وجه چک، اجاره مغازه و مالیات نیستند.

 

وی ادامه داد: کارکنان اصناف از بنده به عنوان نماینده آنها خواسته اند که در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا از مسئولان بخواهم میزان بهره تسهیلات را حذف کنند.

 

نوده فراهانی گفت: فعالان بخش اصناف از دولتمردان خواسته اند حداقل سه یا چهار ماه برای آنها بیمه بیکاری در نظر بگیرند.

 

رئیس اتاق اصناف استان تهران تصریح کرد: در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا درخواست و مشکلات اصناف آسیب دیده را مطرح کردم.

 

نوده فراهانی اضافه کرد: در این جلسه بعد از مطرح کردن این موضوعات مقرر شد افرادی که به دلیل شیوع کرونا بیکار شده اند در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کنند.

 

وی در خصوص کسر مالیات از اصناف نیز گفت: نماینده دارایی در ستاد مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد با دستور دولت مقداری از مالیات اصناف کاهش می یابد.

 

نوده فراهانی افزود: دولت ٧٥٠ میلیارد تومان برای آسیب های ناشی از شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف نظیر وضعیت معیشتی مردم، مالیات، تامین اجتماعی، دفاتر خدماتی، گردشگری، میراث فرهنگی، حمل و نقل زمینی و هوایی در نظر گرفته است.

 

وی اضافه کرد: امیدوارم اصناف بیشتر مورد حمایت دولت قرار بگیرند تا آنها بتوانند سرپا شوند.

 

قاسمی نوده گفت:٤٥٠ هزار صنف در استان تهران و ٢٨٠ هزار صنف در شهر تهران وجود دارد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------