آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: در حال مذاکره با کشورهای هستیم که ذخایر ارزی ایران در آنجا قرار دارد / اکنون ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک…


پرداخت حقوق بیش از سقف قانون به ۲۴۱ نفر/ تخلف در ارز دولتی پرداختی تایید می‌شود اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,غلامرضا تاج‌گردون
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به گزارش تفریغ بودجه ۹۷ در این کمیسیون از پرداخت حقوق بیش از سقف قانون به ۲۴۱ نفر خبر داد و ضمن تایید تخلف در ارز دولتی پرداخت شده گفت که در گزارش دیوان محاسبات ذکری از گم شدن ارز نشده و همه تخصیص ارزها مشخص است و باید با متخلفین برخورد شود. 

به گزارش ایسنا، غلامرضا تاج‌گردون در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

 

«همچنانکه قبلا گفته شد جلسه روز یکشنبه کمیسیون برنامه و بودجه به بررسی گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات اختصاص داده شد. موضوعی که باعث اختلاف نظر جدی و موضع تند رییس جمهور شد. اگر چه قاعدتا دیوان محاسبات و دستگاههای نظارتی وظیفه خودشان را انجام خواهند داد ولی خلاصه اجمالی از بررسی گزارش در جلسه مطرح و ان‌شاءالله گزارش کمیسیون تقدیم صحن خواهد شد.

 

نکات مهم جمع بندی شده؛ چهارده حکم قانون بودجه از دویست و یازده حکم که تکلیف بر دولت بود اجراء نشده است که هم دولت مقصر است و هم مجلس که حکم بدون پشتوانه تصویب کرده است. طبق سنوات گذشته در پرداخت یارانه‌ها دولت تخلف کرده و نتوانسته دهک‌های بالا را حذف کند و بیش از آنچه که پیش بینی شده است یارانه پرداخت کرده و بودجه شرکت‌های خدمات رسان را پرداخت نکرده است.

 

از بررسی دریافتی یازده هزار حقوق بگیر بالا، دستگاههای اجرایی به دویست و چهل و یک نفر بیش از سقف قانون پرداخت کرده‌اند که اگر چه نسبت به سنوات گذشته این تخلف کاهش یافته ولی لازم است با متخلف برخورد شود. از این تعداد دویست و سه نفر فقط مربوط به دو دستگاه اجرایی است.

 

موضوع مهم و چالشی در خصوص تخصیص ارز به متقاضیان است. ضمن تایید تخلف و یا عدم نظارت دقیق و همچنین ضرورت بررسی متخلفین شاید در شرایط کنونی عدد چهار و هشت دهم میلیارد دلار صحیح نباشد و هنوز اختلاف نظر وجود داشته و باید پرونده به پرونده موارد بررسی شود ولی لازم است به رییس جمهور محترم یادآوری شود در این خصوص سعه صدر بیشتری داشته و با دستور جدی به دستگاههای اجرایی موارد اختلافی را پیگیری و مانع از تضییع بیت المال شوند.

 

ذکر این نکته ضروریست که در هیچ بخش گزارش دیوان محاسبات ذکری از گم شدن ارز نشده است و همه تخصیص ارزها مشخص است به چه شخص یا دستگاهی پرداخت شده است.

 

بدیهی‌ست دیوان محاسبات و در صورت تخلف قضایی قوه قضاییه تک تک پرونده‌ها را که به چند هزار پرونده می‌رسد بررسی و برخورد خواهند کرد و دولت نیز وظیفه تمکین و اصلاح فرایندها را دارد و بانک مرکزی و دیگر دستگاه‌های اصلی مجدانه تلاش برای تعیین تکلیف موارد را خواهند داشت. گزارش تفصیلی به صحن داده خواهد شد.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------