آخرین اخبار اقتصادی


کسب و کار اینترنتی،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

اتحادیه کسب و کارهای مجازی: تکلیف ۳۰۰ هزار نفر فروشنده فعال در اینستاگرام بعد از طرح مجلس چه می‌شود؟

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی با تاکید بر اینکه برای حکمرانی در فضای مجازی باید از پلتفرم‌های داخلی حمایت شود، اما در…

فردا چهارشنبه آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون بیش از ۱۹۳ هزار متقاضی در مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند. 

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه تا روز گذشته ۱۹۳ هزار نفر مازاد بر تایید شدگان مرحله اول، برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند، گفت: در مرحله اول حدود ۴۰۰ هزار متقاضی وارد سامانه شده بودند و حدود یک میلیون و هشتصد هزار متقاضی هم از طریق پیامک درخواست وام ودیعه مسکن را ثبت کرده بودند که در نهایت از این تعداد حدود ۴۳۰ هزار نفر تایید شدند.

 

او ادامه داد: مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن با مصوبه جدید ستاد ملی کرونا آغاز و زمان ثبت نام هم تا پایان مهر ماه تمدید شده است.

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته حدود ۱۹۳ هزار نفر در مرحله دوم ثبت نام کرده‌اند و در حال پالایش و ارزیابی شرایط این متقاضیان هستیم تا زودتر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شوند.

 

محمود زاده تصریح کرد: پالایش و ارزیابی نهایی شرایط متقاضیان توسط وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها در حال انجام است و امیدوار هستیم سرعت پرداخت تسهیلات افزایش یابد.

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای وام ودیعه مسکن در نظر گرفته شده است و حدود ۶۰۰ هزار متقاضی تاکنون این تسهیلات را دریافت خواهند کرد که این پرداختی‌ها متناسب با هر شهر انجام می‌شود.

 

او یاد آور شد: تعداد متقاضیان در هر شهر کم یا زیاد است و با توجه به آن که میزان تسهیلات ودیعه مسکن در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است، ممکن است تعداد پرداختی‌ها در این مناطق افزایش یابد، همچنین میزان تسهیلات در تهران ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است و تعداد پرداختی‌ها بستگی به تعداد متقاضیان دارد. بنابراین متناسب با بودجه در نظر گرفته شده تسهیلات پرداخت می‌شود و تعداد متقاضیان ممکن است کم یا زیاد شود.

 

روند پرداخت تسهیلات توسط بانک ها ثابت است

محمود زاده اضافه کرد: تاکنون ۵۳ هزار مورد تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت شده است و هم اکنون سرعت و روند پرداخت تسهیلات ثابت است، به طوری که در هفته‌های اخیر روند پرداخت تغییر محسوسی نداشته است.

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا زمان پرداخت این تسهیلات تا پایان دی ماه تعیین شده است که بانک‌ها متناسب با ظرفیت خود باید اقدام به پرداخت این تسهیلات کنند.

 

به گفته این مقام مسئول بانک‌ها باید روند سرعت پرداخت تسهیلات را افزایش دهند تا شاهد کاهش صف‌های متقاضیان وام ودیعه مسکن باشیم.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن نقش بسیار موثری در کنترل بازار اجاره داشته است و از این طریق تا حدودی توانسته‌ایم التهاب‌های این بازار را کاهش دهیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------