کاهش ۲۰ درصدی ورودی آب به سدهای تهران/ مردم در مصرف آب صرفه جویی کنندمصرف آب ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش ۲۰ درصدی ورودی سدهای تهران از ابتدای سال آبی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. 

به گزارش تسنیم، محمد شهریاری، مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه حجم آب ورودی به سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 931 میلیون مترمکعب بوده است، اظهار کرد: این حجم در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته که 1159 میلیون متر مکعب بوده 20 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

وی همچنین با اشاره به حجم آب ورودی سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو از ابتدای اردیبهشت سال جاری تاکنون به ترتیب 38، 24، 52، 41 و 12 میلیون متر مکعب بوده است، گفت: این احجام در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 78، 58، 89، 99 و 67 میلیون متر مکعب بوده که متاسفانه با کاهش 58 درصدی مواجه شده‌ایم.

 

شهریاری در ادامه به کاهش 178 میلیون متر مکعبی حجم فعلی ذخیره آب مخازن سدهای تهران  نسبت به روز مشابه سال گذشته  اشاره کرد و افزود: درحال حاضر حجم کل مخازن سدهای تهران 806 میلیون متر مکعب است که این میزان ذخیره در روز مشابه سال گذشته 984 میلیون متر مکعب بوده است.

 

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: با توجه به بارش‌هایی که در اردیبهشت ماه و روزهای اخیر شاهد آن بودیم میزان بارش در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته افزایش 13 درصدی داشت، ولی با توجه به نبود ذخیره برفی در حوضه آبریز سدهای تامین کننده آب شرب تهران، این میزان بارندگی تأثیر چندانی در حجم ورودی آب به مخازن سدها نداشته و میزان بارش‌های سال آبی جاری در حوزه عملکرد استان تهران در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته با کاهش 37 درصدی مواجه است.

 

شهریاری خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت منابع آبی و ذخایر آب‌های سطحی در سدهای پنجگانه تهران و روند کاهشی ورودی آب به سدهای مذکور و همچنین شرایط کرونایی حاکم بر استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از شهروندان درخواست می‌شود که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند تا بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تابستان امسال و روزهای اوج مصرف آب، مشکلی به جهت تامین مطمئن و پایدار آب نداشته باشیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی