آخرین اخبار اقتصادی


کسب و کار اینترنتی،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

اتحادیه کسب و کارهای مجازی: تکلیف ۳۰۰ هزار نفر فروشنده فعال در اینستاگرام بعد از طرح مجلس چه می‌شود؟

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی با تاکید بر اینکه برای حکمرانی در فضای مجازی باید از پلتفرم‌های داخلی حمایت شود، اما در…

قاچاق چمدانی چلغوز به ایران / کیلویی یک میلیون و 500 هزار تومان!قاچاق چمدانی چلغوز ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
حجم قاچاق آجیل و خشکبار به ایران افزایش داشته است. عضو اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: آجیل و خشکبار خارجی به صورت چمدانی به ایران قاچاق می‌شود و با وجود افزایش قیمت دلار، ارزان‌تر از آجیل ایرانی تمام می‌شود. 

به گزارش تجارت‌نیوز، درست در سخت‌ترین شرایط تحریم، گردو و بادام امریکایی در بازار خشکبار ایران به چشم می‌خورد.

 

عضو اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با اشاره به افزایش حجم قاچاق خشکبار به تجارت‌نیوز گفت: گردو خارجی از شیلی قاچاقی وارد می‌شود و با قیمت ۹۸ هزار تومان و گردو ایرانی با قیمت ۱۲۰ هزار تومان فروخته می‌شود و این نشان می‌دهد که حتی با وجود رشد قیمت دلار، قیمت گردو خارجی ارزان‌تر از گردوی ایرانی تمام می‌شود!

 

محمدرضا حسینا ادامه داد: علاوه بر گردو و با وجود اینکه واردات بادام هندی ممنوع است اما در مناطق مختلف این نوع بادام با قیمت ۳۸۲ تا ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

 

براساس بررسی‌های انجام شده بادام هندی در فروشگاه‌های آنلاین با قیمت ۳۸۲ هزار تومان و بادام ایرانی با قیمت ۲۶۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

 

او تاکید می‌کند: در شرایط تنگنای ارزی و درست زمانی که برای واردات قطعات کارخانه‌ها با چالش‌های مختلف و بزرگ رو به رو هستیم، سوال این است که چگونه کالاهایی همچون گردو و بادام با حجم گسترده قاچاقی وارد می‌شود؟

 

افزایش حجم قاچاق بادام 

او همچنین به قاچاق چلغوز به ایران اشاره کرد و گفت: قیمت چلغوز در بازار مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و این نوع آجیل به صورت چمدانی از افغانستان وارد کشور می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------