آخرین اخبار اقتصادی


اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ وزیر اقتصاد: دولت شتاب تورم را کم کرد

درحالی وزیر اقتصاد از کاهش شتاب تورم خبر داد و آماری در این رابطه اعلام کرد که با اعداد و ارقام اعلامی مرکز آمار ایران به…

زمان صدور پروانه‌های ساختمانی در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد پروانه‌های ساختمانی ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از کاهش زمان صدور پروانه‌های ساختمانی در ماه‌های آینده خبر داد. 

حمیدرضا صارمی در گفتگو  با مهر، با انتقاد از زمان طولانی صدور پروانه‌های ساختمانی و با تاکید بر لزوم کاهش این زمان گفت: هرگونه اقدام عمرانی منوط به صدور پروانه است که متاسفانه در دهه‌های گذشته به دلیل گلوگاه‌ها، فرآیندهای صدور پروانه بسیار سخت شده است.

 

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران تاکید کرد: ضمن حفظ عوامل و متغیرهایی که به کیفیت ساخت منجر می‌شود، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا ظرف ماه‌های آینده، زمان صدور پروانه به مرور کاهش یابد.

 

صارمی با بیان اینکه پروانه‌های ساختمانی باید در عرض یک هفته صادر شوند اما در حال حاضر تقریباً ۸۰ روزه صادر می‌شوند، افزود: یکی از سیاست‌های ما کاهش زمان صدور پروانه‌های ساختمانی است که با استفاده از زیرساخت‌های مربوط به تکنولوژی و تغییر در ضوابط و مقررات در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه کاهش این مدت زمان یکی از سیاست‌های شهرداری و شورای شهر است، بیان کرد: نیاز به کمک مردم و انبوه سازان داریم تا بتوانیم در استحکام بخشی به ساخت و ساز، تغییر در تکنولوژی ساخت، تغییر در مصالح و رویکردهای نوین ساخت و ساز موفق عمل کنیم.

 

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران تصریح کرد: چرا که متاسفانه در موضوع ساخت و ساز در کشور، عمر بناها معمولاً عمر استانداری نیست.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------