رشد شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته بورس  ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۱۰ اردیبهشت‌ماه) با یک هزار و ۶۰ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۲۲ هزار واحدی قرار گرفت. 

به گزارش  ایرنا، در معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۱۲ میلیارد و ۲۷۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۸ هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال و در بیش از ۹۱۷ هزار و ۲۹ نوبت معامله شد.

 

امروز در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از هشت میلیارد و ۹۳۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال و در ۶۰۴ هزار و ۲۶ نوبت معامله شد.

 

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه هزار و ۴۸۸ واحد افزایش به ۴۱۵ هزار و ۱۱۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۱۷۱ واحد رشد به ۲۵۸ ‌هزار و ۳۵۱ واحد رسید.

 

شاخص بازار اول، ۸۴۹ واحد کاهش و شاخص بازار دوم، هفت هزار و ۱۶۹ واحد افزایش داشت.

 

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۸۱۱ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۵۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۰۵ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۴۱ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۲۸۰ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۲۶۵ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۲۳۲ واحد و نفت پارس (شنفت) با ۲۱۳ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

 

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۸۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۶۱۶ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۱۴ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۵۱۵ واحد، سایپا (خساپا) با ۴۰۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۰۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۲۸ واحد و  گروه بهمن (خبهمن) با ۲۲۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

 

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

 

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۵۰۸ میلیون برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۹ واحد افزایش داشت و به ۲۰ هزار و ۹۷۵ واحد رسید.

 

در این بازار سه میلیارد و ۳۴۳ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۶۸ هزار و ۱۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۱۳ هزار و سه نوبت بود.

 

نمادهای صنعتی مینو (غصینو)، گزوه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، نفت ایرانول (شرانل)، موسسه اعتباری ملل (وملل)، نفت پاسارگاد (شپاس) و پتروشیمی تندگویان (شگویا) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

 

همچنین شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، بهمن دیزل (خدیزل) و تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------