آخرین اخبار سیاست خارجی

انریکه مورا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مورا: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا با اشاره به محدودیت‌های برجام بر برنامه‌های هسته ای، این توافق را «بدون جایگزین» دانست. به گزارش ایسنا، «انریکه مورا» معاون مسؤول سیاست خارجی…

وزارت دفاع انگلیس: روسیه طی ماه گذشته میلادی «بیشترین استفاده» از پهپادهای ایرانی را ثبت کردکمک ایران به روسیه،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارج
وزارت دفاع بریتانیا گزارش داد که روسیه در طول ماه مه بیش از ۳۰۰ پهپاد ساخت ایران را به سمت اوکراین پرتاب کرد تا این کشور از ذخیره موشک‌های دفاع هوایی پیشرفته خود برای سرنگونی آنها استفاده کند، اما این تلاش آنها برای ضربه زدن به ذخایر موشکی کی‌یف نتیجه نداد.

به گزارش انتخاب به نقل از یورونیوز، روسیه طی ماه گذشته میلادی «بیشترین استفاده» از پهپادهای ایرانی را ثبت کرد ولی اوکراین ۹۰ درصد این پهپادها را عمدتا با استفاده از سلاح‌های قدیمی‌تر و ارزان‌تر دفاع هوایی خود و بخشی را نیز با ارسال پارازیت‌های الکترونیکی ساقط کرده است.

 

تخمین زده می‌شود که هر فروند از پهپادهای شاهدِ منسوب به ایران بیش از ۲۱ هزار دلار قیمت داشته باشند که در مقایسه با ارزش موشک‌های و پهپادهای پیشرفته مورد استفاده روسیه در تهاجم نظامی به اوکراین به میزان قابل توجهی ارزان‌تر است.

 

وزارت دفاع بریتانیا در گزارش روز دوشنبه خود تاکید کرد که نه تنها روسیه در وادار کردن اوکراین به هدر دادن موشک‌های دفاع هوایی پیشرفته‌اش شکست خورده بلکه ارتش این کشور در انهدام سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین نیز ناتوان بوده است.

 

اوکراین دارای انواع سیستم‌های دفاع هوایی از جمله سامانه‌های موشکی پیشرفته پاتریوت است که از متحدان خود یعنی آمریکا و اروپا دریافت کرده است. 

 

البته روسیه ماه گذشته مدعی شد که یک سامانه موشکی پاتریوت را در خاک اوکراین منهدم کرده اما ایالات متحده از آسیب کم آن خبر داد؛ به میزانی که موجب از کار افتادن آن نشد تا به سرعت تعمیر شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------