آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

ظریف: اتحادیه اروپا باید به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کند

وزیر خارجه ایران در بدو ورود به فنلاند تاکید کرد که ارتباطات کشورمان با اتحادیه اروپا مهم است؛ به ویژه اینکه اروپا در چارچوب برجام تعهداتی در قبال ایران دارد. به گزارش…


ادعای کشف آلودگی رادیواکتیو در تورقوزآباداخبار,اخبار سیاست خارجی

یك روزنامه به نقل از چهار مقام ارشد اسرئیلی، مدعی شده است که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در جریان چندین بازدید خود از انبار «تورقوزآباد» از خاک نمونه‌برداری کرده‌اند و اکنون در خصوص صحت ادعای نخست‌‌وزیر اسرائیل که ده ماه پیش در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از وجود یک انبار مخفی اتمی در محله‌ی تورقوزآباد در جنوب تهران خبر داده بود، به قطعیت رسیده‌اند.

 

گزارش «تایمز اسرائیل» ادامه می‌دهد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازدیدهای خود از این انبار، آثار مواد رادیواکتیو را کشف کرده‌اند. گفتنی اینكه، «بنیامین نتانیاهو» در سخنرانی پارسال خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شده بود که در مرداد ماه گذشته جمهوری اسلامی ۱۵کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده را از انبار تورقوزآباد که پیش‌تر به آژانس اعلام نشده بود خارج کرده است. این در حالیست كه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به ادعای نتانیاهو ضمن تكذیب، اعلام كرد مکان مورد ادعایی نتانیاهو در تورقوزآباد، یک قالی‌شویی است.

 

بهار نیوز

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------