آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

ظریف: اتحادیه اروپا باید به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کند

وزیر خارجه ایران در بدو ورود به فنلاند تاکید کرد که ارتباطات کشورمان با اتحادیه اروپا مهم است؛ به ویژه اینکه اروپا در چارچوب برجام تعهداتی در قبال ایران دارد. به گزارش…


سندرز: همان روز نخست ریاست جمهوری به برجام باز می گردماخبار,اخبار سیاست خارجی,برنی سندرز

نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 گفت: در صورت پیروزی در این انتخابات، همان روز نخست به برجام باز خواهم گشت و با ایران و دیگر اعضای 4+1 وارد گفت وگو می شوم.

به گزارش ایرنا، اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا در ایمیل هایی به برنی سندرز و دیگر نامزدهای دموکرات، پرسیده است "آیا به توافق سال 2015 برجام باز خواهید گشت؟ ممکن است پیش از  پذیرفتن بازگشت به توافق ، خواستار ایجاد تغییراتی در آن شوید؟

 

سندرز در پاسخ به این سوال، اظهار کرد: بله! توافق برجام که توسط آمریکا ، اروپا ، روسیه و چین با ایران بسته شد، یکی از قوی ترین توافق های ضد هسته ای است که تاکنون مورد مذاکره قرار گرفته است. این توافق مانع از جنگ شد و مسیر ایران را به سمت جنگ افزار هسته ای مسدود کرد.

 

این سناتور آمریکایی تاکید کرد: من همان روز اول ریاست جمهوری خود  به توافق باز خواهم گشت. سپس با گروه 1 + 5 و ایران همکاری می کنم تا براساس این توافق،  اقدامات دیگری را برای جلوگیری از  دستیابی ایران به جنگ افزار هسته ای انجام دهم و همچنین فعالیت های تهاجمی ایران در منطقه را مهار کنم تا  تعادل استراتژیک تازه ای در خاورمیانه شکل بگیرد.

 

برخی دیگر از نامزدهای دموکرات همچون "ماریان ویلیامسون" و "جو سستاک" نیز اعلام کرده اند فورا به برجام باز خواهند گشت.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------