آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ایران

نشنال اینترست: هیچ کشوری به اندازه ایران آمریکا را به چالش نکشیده است

نشریه «نشنال اینترست» با اذعان به افزایش قابلیت‌ های نظامی ایران نوشت : هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران ، آمریکا را در دوره جنگ سرد به چالش نکشیده است. این نشریه…


ابراز نگرانی وزیر امور خارجه از وضعیت جاری در افغانستاناخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به وضعیت کنونی افغانستان و روند تحولات در این کشور گفت: تجاوزگران و اشغالگران باید شکست را بپذیرید و هر چه سریعترافغانستان را ترک کنند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از وضعیت جاری در افغانستان اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران هشدار می دهد که بیگانگان و تجاوزگران ممکن است از  وضعیت تازه در این کشور سوء استفاده کرده و دور جدیدی از کشتار و خونریزی در افغانستان به راه بیندازند.

 

وی افزود: از نظر ما تجاوزگران و اشغالگران باید شکست را بپذیرند و هر چه سریعتر افغانستان را ترک نمایند.

 

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از همه طرف‌های درگیر درخواست می‌کند که خویشتنداری پیشه کنند و از برادر کشی دست برداشته و تارسیدن به یک توافق آتش بس دائم و آشتی ملی از ریختن خون بی‌گناهان و افراد غیر نظامی  بطور جدی خودداری کنند.

 

وزیر امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به حاکمیت افغانستان و تاکید بر ضرورت مالکیت و هدایت هر روند صلح توسط آحاد مردم افغانستان، آمادگی دارد در یک ابتکار منطقه ای در کنار همسایگان، دولت و همه گروه‌های افغانستانی در جهت جلوگیری از ریخته شدن خون بی‌گناهان و برای تسهیل در نیل به یک توافق پایدار با همه طرف‌های درگیر در افغانستان مشورت و مذاکره نماید و از هیچ کوشش صادقانه و بی‌طرفانه‌ای در این راستا دریغ نخواهد نکرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------