آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,دستیار پامپئو

دستیار پامپئو: هدف از اعزام نظامیان بیشتر به عربستان افزایش فشارها به ایران است

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور غرب آسیا می‌گوید که اعزام نظامیان بیشتر آمریکایی به خاک عربستان سعودی با هدف افزایش فشارها بر ایران صورت گرفته است. به گزارش فارس،…


چاووش اوغلو: سفیر ایران را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیماخبار,اخبار سیاست خارجی,چاووش اوغلو
«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفت: با دعوت از سفیر ایران در آنکارا، وی را در جریان عملیات چشمه صلح نیروهای نظامی ترکیه در شمال سوریه قرار داده ایم.

به گزارش ایرنا، چاووش اوغلو که سرگرم دیدار رسمی از الجزایر است، پیش از ترک آن کشور این مطلب را در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی عنوان کرد.

 

چاووش اوغلو با اشاره به اینکه سفیران پنچ عضو شورای امنیت و دیگر اعضای شورا را نیز با دعوت به وزارت خارجه ترکیه در جریان عملیات نظامی ترکیه قرار داده اند، افزود: در تماس با دبیرکل سازمان ملل متحد، وی را نیز در جریان عملیات نظامی ارتش ترکیه قرار داده ایم.

 

به گفته چاووش اوغلو، در تماس با نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه و نیز دبیرکل ناتو، آنان نیز در جریان جزئیات عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه قرار گرفته اند.

 

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به اینکه قبلاً با وزیران خارجه روسیه و ایران در تماس تلفنی مسأ‌له را طرح کرده، گفت: به درخواست وزیر خارجه آمریکا با وی یک تماس تلفنی خواهد داشت و قرار است که با وزیران خارجه آلمان و انگلستان نیز تماس تلفنی در همین پیوند برقرار شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------