آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تبادل جاسوس اسرائیلی با سه تاجر ایرانی

جاسوس اسرائیلی با سه تاجر ایرانی تبادل شد

یک فعال اقتصادی و دو شهروند ایرانی که به اتهامات واهی، در خارج از کشور بازداشت شده بودند، با یک جاسوس دو تابعیتی که برای رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کرد، تبادل و آزاد…


چاووش اوغلو: سفیر ایران را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیماخبار,اخبار سیاست خارجی,چاووش اوغلو
«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفت: با دعوت از سفیر ایران در آنکارا، وی را در جریان عملیات چشمه صلح نیروهای نظامی ترکیه در شمال سوریه قرار داده ایم.

به گزارش ایرنا، چاووش اوغلو که سرگرم دیدار رسمی از الجزایر است، پیش از ترک آن کشور این مطلب را در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی عنوان کرد.

 

چاووش اوغلو با اشاره به اینکه سفیران پنچ عضو شورای امنیت و دیگر اعضای شورا را نیز با دعوت به وزارت خارجه ترکیه در جریان عملیات نظامی ترکیه قرار داده اند، افزود: در تماس با دبیرکل سازمان ملل متحد، وی را نیز در جریان عملیات نظامی ارتش ترکیه قرار داده ایم.

 

به گفته چاووش اوغلو، در تماس با نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه و نیز دبیرکل ناتو، آنان نیز در جریان جزئیات عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه قرار گرفته اند.

 

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به اینکه قبلاً با وزیران خارجه روسیه و ایران در تماس تلفنی مسأ‌له را طرح کرده، گفت: به درخواست وزیر خارجه آمریکا با وی یک تماس تلفنی خواهد داشت و قرار است که با وزیران خارجه آلمان و انگلستان نیز تماس تلفنی در همین پیوند برقرار شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------