آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,پامپئو

پامپئو: فشار بر ایران برای رسیدن به یک توافق جامع ادامه می‌یابد

وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که فشار بر ایران تا زمانی که این کشور درباره یک توافق جامع مذاکره کند،‌ ادامه خواهد یافت. به گزارش فارس،‌ «مایک پامپئو»…


اصغرزاده: از اشغال سفارت آمریکا پشیمانم!اخبار,اخبار سیاست خارجی,ابراهیم اصغرزاده
ابراهیم اصغرزاده، یکی از دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ که به سفارت آمریکا حمله کردند می‌گوید از این اقدام «پشیمان» است!

به گزارش بهارنیوز، این فعال سیاسی در آستانه چهلمین سالگرد اشغال سفارت ایالات متحده در تهران در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس از تاثیر این رویداد بر روابط بین تهران و واشنگتن سخن گفته و نسبت به پیروی دیگران از مسیری که او و هم قطارانش در آبان ماه سال ۵۸ طی کردند هشدار داده است. وی در ادامه تصریح کرده است: «ما دانشجویان مسئولیت ۴۸ ساعت اول اشغال سفارت را می پذیریم.» به گفته او به دنبال حمایت امام خمینی (ره) از تسخیر سفارت ایالات متحده، اوضاع از کنترل دانشجویان خارج شد.

 

او می گوید: «برنامه ما یک برنامه دانشجویی، غیر حرفه‌ای و موقتی بود.» اصغرزاده پیش از این نیز گفته بود که حاضر است بابت حمله به سفارت آمریکا در سال ۵۸ «عذرخواهی» کند. دانشجویان پیرو خط امام پس از حمله به سفارت آمریکا در سال ۵۸ به مدت ۴۴۴ روز شماری از دیپلمات های آمریکایی را به گروگان گرفتند که روز ۳۰ دی سال ۵۹ همزمان با آغاز به کار رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا به دنبال پذیرش قرارداد الجزایر از سوی تهران و واشنگتن پایان یافت. ابراهیم اصغرزاده عضو شورای پانزده نفره‌ای بود که درسال ۵۸ طراحی و اجرای حمله به سفارت آمریکا را بر عهده داشتند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------