آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,قطعنامه ضد ایرانی آمریکا

ارائه قطعنامه ضد ایرانی آمریکا به تعویق افتاد

ارائه قطعنامه ضد ایرانی آمریکا برای تحریم تسلیحاتی که گفته می‌شد شامگاه دوشنبه به طور رسمی برای رای‌گیری عرضه خواهد شد، به تعویق افتاد. بنابر آخرین خبرهای رسیده به…


جزئیات «راهبرد یکپارچه عربی» علیه ایراناخبار,اخبار سیاست خارجی,رئیس پارلمان عربی
رئیس پارلمان عربی به تشریح اهداف و جزئیات به اصطلاح "راهبرد جدید و مشترک عربی" پرداخت که ماهیتی ضد ایرانی دارد و در پارلمان عربی تدوین و تنظیم شده است.

به گزارش ایسنا، مشعل بن فهم السلمی، رئیس پارلمان عربی در گفتگو با الجمهوریه آنلاین تاکید کرد که این پارلمان مخالف برنامه هسته ای ایران است. او گفت: پارلمان عربی برای اولین بار راهبردی برای تعامل با ایران تصویب کرده و هدف آن توقف "دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای عربی" و مقابله با ایجاد "مجموعه های مسلح مرتبط با ایران در داخل کشورهای عربی" عنوان است.

 

در این راهبرد ضدایرانی ادعا شده است که ایران به دنبال صادر کردن انقلاب خود به کشورهای عربی است و همچنین تاکید شده است که سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال کشورهای عربی باید شفاف شود.

 

بن فهم السلمی گفت: در این راهبرد مشترک عربی همچنین تاکید شده است که تمام کشورهای عربی باید تبادلات تجاری خود با ایران و ترکیه و همچنین پروژه های مشترک خود با این دو کشور را متوقف کنند.

 

اجرای تصمیمات و راهبردهای پارلمان عربی که عمدتا تحت تاثیر فشارهای عربستان سعودی است، برای دیگر کشورهای جهان عرب الزام آور نیست و معمولا در حد همان نوشته و چند جلسه سیاسی باقی می ماند.

 

مشعل بن فهم السلمی همچنین تاکید کرد که توافق دفاع مشترک عربی نیز باید بار دیگر اجرایی شود و از آن به عنوان ابزار جمعی عربی برای مقابله با دخالت دو کشور ایران و ترکیه استفاده کرد.

 

رئیس پارلمان عربی خاطر نشان کرد که راهبرد یکپارچه عربی بر این اساس است که تجاوز به هر یک از کشورهای عربی به معنای تجاوز به تمام امت عربی است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------