آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تحریم چند شرکت چینی به دلیل ارتباط با ایران

آمریکا چند فرد و شرکت چینی را به دلیل ارتباط با ایران تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه دوشنبه چند فرد و شرکت چینی را به دلیل ارتباط با ایران در لیست تحریم‌های خود قرار داد. به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا چند فرد و…


آمریکا: برای بازگرداندن تحریم‌های ایران نیازی به اجماع در شورای امنیت نیستاخبار,اخبار سیاست خارجی,کلی کرافت
نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت مدعی شد که بازگرداندن تحریم‌های چندجانبه علیه ایران مستلزم اجماع در شورای امنیت نیست و طبق درخواست آمریکا تحریم‌های پیشین شورای امنیت علیه ایران باید بازگردند.

به گزارش تسنیم، «کلی کرافت» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت مدعی شد که برای بازگرداندن تحریم‌های چندجانبه علیه ایران نیازی به اجماع بین اعضای شورای امنیت نیست و آمریکا می‌تواند طبق فرآیند تعریف‌شده در بندهای 11 الی 15 قطعنامه 2231 شورای امنیت مصوب سال 2015 کلیه تحریم‌های قبلی شورای امنیت علیه ایران را بازگرداند.

 

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد، در ادامه نامه خود به رئیس دوره‌ای شورای امنیت مدعی شده است که تحریم‌های چندجانبه علیه ایران صرفاً به درخواست آمریکا و بدون توجه به نظر موافق یا مخالف دیگر اعضای شورای امنیت، از نیمه‌شب بیستم سپتامبر به وقت گرینویچ (ساعت 4:30 بامداد روز یکشنبه 30 شهریور) دوباره برقرار شده است.

کلی کرافت در بخش دیگری از نامه خود فهرستی از محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که آمریکا ادعا می‌کند باید دوباره علیه ایران اعمال شود را به رئیس دوره‌ای شورای امنیت ارائه کرده است. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------