آخرین اخبار سیاست خارجی


سخنگوی سازمان انرژی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

وقوع حادثه‌ در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از وقوع حادثه‌ در بامداد امروز در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال…

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران ۱۷.۶ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد تولید کرده است/ از احتمال وجود مواد اعلام نشده در تورقوز آباد نگران هستیماخبار,اخبار سیاست خارجی,آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی تأیید کرد که ایران از اوایل سال جاری میلادی ظرف مدت ۶ هفته ۱۷.۶ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد تولید کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از الجزیره، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی، آغاز روند غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در ایران را تایید کرد. آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین از احتمال وجود مواد اعلام نشده در سایت تورقوز آباد ابراز نگرانی کرد. آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: نگران احتمال وجود مواد اعلام نشده از سوی ایران در سایت تورقوزآباد هستیم.

 

این سازمان در ادامه مدعی شد: مخزن اورانیوم غنی شده ایران ۱۴ برابر حد مجاز است.

 

در گزارش آژانس همچنین آمده است: ایران از زمان آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی تا روز ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن‌ماه) ۱۷.۶ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد تولید کرده است. ایران همچنین در تأسیسات زیرزمینی سایت نطنز دو آبشار از سانتریفیوژ‌های پیشرفته IR-۲M نصب کرده و به یکی از آن‌ها گازدهی کرده است.

 

در گزارش آژانس تأیید شده است که ایران قصد دارد ۶ آبشار دیگر از سانتریفیوژ‌های پیشرفته IR-۲M را در نطنز نصب کند.

 

در این گزارش آمده است: ایران همچنین برای تولید اورانیوم ۲۰ درصد در تأسیسات فردو نیز ۲ آبشار از سانتریفیوژ‌های IR-۶ نصب می‌کند.

 

همچنین در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا شده است ایران به تجاوز از بسیاری از محدودیت‌های که از سوی توافق هسته‌ای با قدرت‌های بزرگ ادامه می‌دهد. در این گزارش که دومین گزارش آژانس به حساب می‌آید، همچنین ادعا شده است توضیحات ایران در زمینه وجود ذرات اورانیوم غنی شده در سایت توقوزآباد، از لحاظ فنی معتبر نیست.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی