آخرین اخبار سیاست خارجی


برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین آمریکا و اسرائیل هفته گذشته بر سر طرح جایگزین یا "طرح ب" برای مقابله با برنامه‌های اتمی…

آمریکا: 4 ماه به عراق برای پرداخت بدهی واردات برق از ایران مهلت دادیم/ تحریم‌ها علیه ایران همچنان پابرجاستایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه خبر داد که این کشور 4 ماه به عراق برای پرداخت بدهی واردات برق از ایران مهلت داده است.

به گزارش فارس، شبکه خبری الجزیره شامگاه چهارشنبه خبر داد که وزارت خارجه آمریکا به این شبکه خبری اعلام کرد که واشنگتن مهلت چهار ماهه‌ای به بغداد داده است تا بتواند بدهی خود به ایران بابت واردات برق را تسویه کند.

 

«احمد العبادی»  سخنگوی وزارت برق عراق نیز روز گذشته درباره ادامه صادرات برق ایران به این کشور صحبت کرده و ابراز امیدواری کرده بود که ایران بار دیگر صادرات گاز خود را مانند گذشته، افزایش دهد تا ثبات وضعیت برق عراق تضمین شود.

 

به گفته العبادی، مشکل عدم تمایل طرف ایرانی به تأمین گاز برای عراق نیز به انباشت طلب‌های ایران مربوط می‌شود که میزان آن به ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار می‌رسد. این مبالغ از سوی طرف عراقی تامین و در بانک تجارت عراق سپرده‌گذاری شد و تنها مانع پرداخت آن، تحریم‌های تحمیلی بانکی علیه ایران است.

 

***

 

وزارت خارجه آمریکا: تحریم‌ها علیه ایران همچنان پابرجاست

‌«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه در سخنانی به سند راهبردی میان ایران و چین واکنش نشان داد.

 

وی که در کنفرانس خبری وزارت خارجه صحبت می‌کرد، گفت: «درباره توافق میان ایران و چین، تحریم‌های کنونی آمریکا علیه ایران همچنان پابرجاست و آمریکا هرگونه تلاش برای گریز از تحریم‌ها را بررسی خواهد کرد اما واشنگتن در منافع خود در پرونده هسته‌ای با پکن همسو است».

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه گفت که تحریم‌ها علیه ایران جز در مسیری دیپلماتیک لغو نخواهد شد.

 

ند پرایس مدعی شد:«آمریکا آماده پیگیری بازگشت مشترک به پایبندی به برجام با ایران است».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------