X

آخرین اخبار سیاست خارجی


عراقچی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

توئیت عراقچی درباره روند مذاکرات وین

عراقچی، معاون وزیر خارجه در توئیتی درباره روند مذاکرات وین گزارش داد. او نوشت: ازسرگیری اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران مستلزم رفع تحریم‌‌ها است. ما علاقمندیم این کار تا…

فرانسه: ایران طی هفته‌های آینده شناسایی اقدامات ضروری برای بازگشت کامل به برجام را ممکن سازدوزیر خارجه فرانسه،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیر خارجه فرانسه امروز (شنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه ایران،‌ از تهران خواست از نقض بیشتر برجام خودداری کند.

به گزارش فارس، «ژان ایو لودیان» وزیر خارجه فرانسه خبر داد که صبح امروز (شنبه) با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران تلفنی گفت‌وگو کرده است.

 

وی افزود: «من از آغاز مجدد گفت‌وگوها درباره موضوع هسته‌ای در وین استقبال کردم. من بر نقش سازنده‌ای که تروئیکای اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) درباره آغاز مجدد چنین گفت‌وگوهایی ایفا کردند،‌ تاکید کرد که این اقدام در ادامه تلاش‌های قاطعی است که فرانسه، آلمان و انگلیس برای حفظ برجام از سال 2017 داشته‌اند».

 

لودریان اضافه کرد: «من ایران را تشویق کردم در مذاکراتی که روی خواهد داد، سازنده باشد. آنها باید طی هفته‌های آینده شناسایی اقدامات ضروری برای بازگشت کامل به پایبندی به توافق هسته‌ای را ممکن سازند. این هدفی است که توسط تمامی کشورهای عضو برنامه جامع اقدام مشترک همچنین آمریکا به نمایش گذاشته شده است. فرانسه نیز به روشی علمگرا و مطالبه گرانه شرکت خواهد کرد».

 

وزیر خارجه فرانسه گفت: «در شرایطی که همه تمایل خود را برای انجام این مذاکرات با حسن نیت نشان می‌دهد، با هدف توافق سریع، من ایران را فرا می‌خوانم که از هرگونه نقش بیشتر تعهدات کنونی خود در زمینه هسته‌ای را که می‌تواند  پویایی از سرگیری مذاکرات را تضعیف کند،‌ خودداری ورزد».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------