روسیه: مذاکرات وین عملا به مرحله نهایی خود رسیده استمعاون وزیر خارجه روسیه،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
معاون وزیر خارجه روسیه امروز در کنفرانسی اعلام کرد: مذاکرات وین عملا به مرحله نهایی خود رسیده است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در بیست و پنجمین کنفرانس سالانه سرمایه گذاران این کشور اعلام کرد: مذاکرات وین درباره برنامه هسته‎ای ایران عملاً به مرحله نهایی خود رسیده است.

 

بر اساس اعلام این خبرگزاری، معاون وزیر خارجه روسیه در این باره گفت: شرکت کنندگان در گفتگوهای وین در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) عملاً به خط پایان رسیده اند. اما همانطور که می گویند، آخرین مرحله دشوارترین مرحله است.

 

به گفته معاون وزیر امور خارجه روسیه، در حال حاضر شرکت کنندگان در روند مذاکرات درک درستی از شکل نتیجه نهایی دارند.

 

این مقام روسی گفت: این فقط تصمیمات سیاسی است که در پایتخت کشورهای متبوع گرفته می شود. ما از آنها می خواهیم این کار را انجام دهند. البته، این امر به ایالات متحده و ایران بستگی دارد. زمینه های خاصی وجود دارد که ایالات متحده از دیدگاه ما باید در آنها انعطاف پذیری بیشتری نشان دهد و ایرانی ها نیز باید در رابطه با برخی از مسائل سیاسی از موضع گیری هایی خودداری کنند.

 

ریابکوف در ادامه گفت که آخرین مذاکرات در مورد احیای برجام در وین ممکن است ظرف چند روز پس از آغاز آن (هفتمین نشست وین) پایان یابد؛ این موضوع در صورتی روی می دهد که طرفین همه تناقضات فعلی را برطرف کنند.

 

وی افزود: من کاملاً خوش بین هستم. من فکر می کنم که این روند، نه ماه ها بلکه چندین هفته طول خواهد کشید. اما اگر تمام تصمیمات لازم گرفته شود، اگر همه کارها قبل از دُور بعدی گفتگوهای وین (هفتمین نشست وین) انجام شود، می توان این روند را طی چند روز به پایان رساند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------