آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

ترکیب احتمالی ایران در مذاکرات برجام/ مذاکره کننده ارشد هسته ای کیست؟

همشهری آنلاین نوشت: با اعلام سخنگوی وزارت خارجه مبنی بر تغییرات در تیم مذاکره کننده هسته ای گمانه زنی ها درباره ترکیب تیم جدید آغاز شده است. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت…

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران به‌دنبال تولید فلز اورانیوم با غنای ۲۰ درصد استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رویترز به نقل از آژانس‌ مدعی شد که ایران قصد تولید اورانیوم فلزی غنی‌شده تا 20 درصد را دارد.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران قصد دارد تا به تولید اورانیوم فلزی غنی شده تا 20 درصد بپردازد.

 

رویترز در گزارش خود نوشت: «ایران به دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل (آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) اطلاع داده که قصد دارد تا به تولید اورانیوم فلزی غنی شده تا خلوص 20 درصد برای سوخت رآکتور بپردازد».

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه گزارش خود اعلام کرد: «این یک فرآیند چند مرحله‌ای است که زمان‌بر خواهد بود».

 

خبرنگار روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال نیز در پیامی در توییتر نوشت از چند منبع شنیده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد امروز گزارشی را درباره تولید اورانیوم فلزی با خلوص 20 درصد توسط ایران به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه دهد.

 

نکته قابل توجه در توییت این خبرنگار، مطلع بودن وی از روند تولید اورانیوم فلزی توسط ایران است. وی در این پیام توییتری خود نوشت: «ایران در اصل قصد داشت تا به تولید سیلیساید اورانیوم در سه مرحله بپردازد اما هم اکنون این کار را به یک روند 4 مرحله‌ای تغییر داده که در آن از "یورانیل فلوراید" استفاده خواهد کرد که تکنیک متفاوتی برای تولید اورانیوم فلزی به شمار می‌آید».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------