آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیر خارجه انگلیس،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

وزیر خارجه انگلیس: نگران برنامه هسته ای ایران هستیم

وزیر امور خارجه انگلیس در گفت و گویی با ابراز نگرانی درباره برنامه هسته ای ایران، مواضع کشورش درباره احیای مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین را بیان کرد. به گزارش ایسنا…

آمریکا: دیپلماسی هنوز هم بهترین گزینه برای ایران استسخنگوی کاخ سفید،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه درباره مسائل مختلفی از جمله تعامل واشنگتن با تهران، احتمال دیدار رؤسای جمهور آمریکا و چین و همچنین گزارش‌ها درباره رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور صحبت کرد.

به گزارش فارس، «جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه با حضور نشست خبری به سوالات خبرنگاران درباره موضوعات مهم روز پاسخ داد.

 

ساکی در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌های ضدونقیض مبنی بر مخالفت «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور چین با پیشنهاد «جو بایدن» همتای آمریکایی خود برای دیدار، گفت: «مقامات آمریکایی و چینی در مورد دیدار بایدن و شی مذاکره می‌کنند».

 

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی درباره مسائل مطرح‌شده در کتاب جدیدی درخصوص تماس‌های محرمانه «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده با همتای چینی خود، توضیح داد: «گزارش تماس‌های ژنرال میلی با چین تأیید نشده و محتوای آن محدود است».

 

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به برخی درخواست‌ها برای برکناری میلی نیز اظهار داشت: «بایدن ژنرال میلی را به خوبی می‌شناسد و به رهبری و وفاداری او به قانون اساسی اطمینان دارد».

 

ساکی در پاسخ به سوالی درباره آینده تعاملات آمریکا با ایران و سرنوشت مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای نیز گفت: «بایدن هنوز معتقد است که راه دیپلماتیک با ایران بهترین گزینه است».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------