آخرین اخبار سیاست خارجی


امیرعبداللهیان,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

امیرعبداللهیان: در وین وقت‌کشی نمی‌کنیم/ چین نقش معقولی در مذاکرات وین داشته است

وزیر امور خارجه کشورمان در سفر اخیرش به چین، در گفت‌وگویی به سوالاتی درباره روابط دوجانبه تهران-پکن و نقش چین در مذاکرات وین پاسخ داد. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه چینی…

ایران نفتکش ویتنامی را توقیف کردتوقیف نفتکش ویتنامی توسط ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته ایران یک نفتکش تحت پرچم ویتنام را در دریای عمان توقیف کرده است.

به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس، ایران یک نفتکش تحت پرچم ویتنام را در دریای عمان توقیف کرده و هنوز این نفتکش را در اختیار دارد و در بندرعباس نگهداری می‌کند.

 

یک مقام آمریکایی گفت نیروهای سپاه پاسداران روز 24 اکتبر در اقدامی مسلحانه نفتکش  MV Southys را در اختیار گرفت. مقام مورد استناد آسوشیتدپرس هم مدعی شده که آمریکا این حادثه را مشاهده کره اما در نهایت اقدامی انجام نداده است.

 

آسوشیتدپرس نوشته تحلیل داده‌های به دست آمده از وب‌سایت MarineTraffic.com نشان می‌دهد که کشتی مذکور هنوز در سواحل بندر عباس است.

 

رسانه آمریکایی نوشته این دو مقام با توجه به تلاش‌های آمریکا برای آغاز مجدد مذاکرات برجام در وین به شرط عدم افشای نام با آسوشیتدپرس گفت‌وگو کرده‌اند.

 

 تنکرترکرز: نفتکش توقیف شده، حامل نفتِ پس فرستاده شده از چین بوده است

شرکت ردیابی نفتکش‌ها، تانکر ترکرز می‌گوید ؛نفتکش تحت پرچم ویتنام ۷۰۰ هزار بشکه نفت ایران رو به چین برده اما به دلایلی نفتکش پهلو نگرفته است. نفتکش به بندرعباس بازگشته است و دیروز به تنگه هرمز منتقل شده است.

 

ادعای شرکت ردیابی نفتکش‌ها، رسانه های داخلی و در بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است:  

«آمریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آبهای دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را بسوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

 

همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را بسوی آبهای سرزمینی ایران هدایت کردند.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------