آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کرد

یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم…

طالبان: ایجاد هرگونه محدودیت ترانزیتی با ایران کذب است/ به دنبال گسترش روابط هستیموالی هرات،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
والی هرات در غرب افغانستان با اشاره به برخی اظهارات در فضای مجازی طی نامه‌ای عنوان داشت که ایجاد هرگونه محدودیت ترانزیتی با ایران کذب است و ما به دنبال گسترش روابط با این کشور هستیم.

به گزارش تسنیم، مولوی «نوراحمد اسلام جار» والی هرات در غرب افغانستان با اشاره به برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی گفت که هرگونه محدودیت ترانزیتی با ایران کذب است و ما به دنبال گسترش روابط با ایران هستیم.

 

وی با انتشار بیانیه‌ای افزود که «امارت اسلامی افغانستان» در تلاش است تا روابط اقتصادی و دیپلماتیک حسنه را با کشورهای همجوار بخصوص جمهوری اسلامی ایران حفظ کند.

 

والی هرات همچنین اظهار داشت: هر مسئله‌ای که باعث ضعیف شدن روابط تجارتی و اقتصادی شود از سوی امارت اسلامی افغانستان مردود شمرده می‌شود.

 

مولوی اسلام جار ادامه داد که بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی امارت اسلامی افغانستان هیچ محدودیت ترانزیتی در زمینه خودروهای باربری جمهوری اسلامی ایران وضع نشده است.

 

بر اساس بیانیه والی هرات، تردد کالاها در قلمرو جمهوری اسلامی ایران و امارت اسلامی افغانستان مانند گذشته طبق تعاملات ادامه دارد و در صورتی که اگر تصمیمی در راستای تجارت و روابط اقتصادی بین الدول گرفته شود خارج از فیصله سطح رهبری امارت اسلامی نخواهد بود.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------