آخرین اخبار سیاست خارجی


بایدن,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بایدن: وقت ترک گفت‌وگوهای وین نیست/مذاکرات پیشرفت‌هایی داشته است

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری خود در نخستین سالگرد انتخابش به این عنوان، گفت «هنوز وقت ترک گفت‌وگوهای مربوط به برنامه هسته‌ای ایران در وین نیست و این مذاکرات…

وزیر دفاع آمریکا: ایران در حال دامن زدن به تنش‌ها استوزیر دفاع آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
رئیس پنتاگون با ادعای تنش‌زایی تهران در منطقه، گفت رفتار ایران در قبال کشتی‌های آمریکایی را تحمل نمی‌کنند و از خود و متحدان آمریکا دفاع خواهند کرد.

به گزارش فارس، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا بامداد پنجشنبه طی نشست خبری در پنتاگون به سوالات خبرنگاران درباره مسائل امنیتی و نظامی بین‌المللی و منطقه‌ای پاسخ داد.

 

آستین در پاسخ به سوالی درباره سفر آتی خود به منطقه غرب آسیا و کشور بحرین مدعی شد: «ایالات متحده عمیقاً به امنیت خاورمیانه متعهد است».

 

وی با تکرار اتهام‌زنی‌های بی‌اساس و نخ‌نما شده علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: «بسیاری از مهم‌ترین چالش‌ها در منطقه، فراتر از مرزها هستند. سفر من در زمانی انجام می‌شود که ایران در حال دامن زدن به تنش‌هاست».

 

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وزیر دفاع آمریکا ضمن ابراز نگرانی از برنامه هسته‌ای تهران، ادعا کرد: «جدای از جاه‌طلبی‌های هسته‌ای، ایران چالش‌های امنیتی جدی [برای آمریکا و متحدانش] دارد».

 

آستین درباره تقابل اخیر بین نیروهای ایرانی و آمریکایی در آب‌های منطقه نیز مدعی شد: «کسی اشتباه نکند، ما از خود و منافع‌مان دفاع می‌کنیم. این نوع رفتار قابل تحمل نخواهد بود. ما آماده دفاع از منافع و شرکای خود هستیم».

 

او در پاسخ به سوالی درباره تلفات غیرنظامیان در حملات بی‌ملاحظه آمریکایی در افغانستان و دیگر کشورها گفت: «مردم آمریکا شایستگی این را دارند که بدانند ما این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم و متعهد هستیم که این موضوع را درست انجام دهیم».

 

رئیس پنتاگون در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تجمع نظامیان روس در نزدیکی مرز اوکراین و آزمایش موشک ضد ماهواره این کشور در فضا، اظهار داشت: «بدیهی است که ما کار بیشتری در این زمینه برای انجام داریم. ما همچنان شاهد رفتارهای نگران‌کننده از سوی روسیه هستیم».

 

آستین ضمن ابراز نگرانی از اقدامات اخیر روسیه و با تاکید مجدد بر حمایت «تزلزل‌ناپذیر» آمریکا از اوکراین، توضیح داد«ما مطمئن نیستیم که آقای پوتین چه تصمیمی دارد. مطمئناً این تحرکات، توجه ما را به خود جلب کرده است».

 

وی در مورد آزمایش اخیر ضد ماهواره‌ای مسکو که باعث ایجاد زباله‌های فضایی خطرناک شد نیز گفت: «ما مطمئناً از روسیه و همه کشورها می‌خواهیم در این موضوع مسئولانه اقدام کنند».

 

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوالی درباره آزمایش موشک مافوق صوت چین اظهار داشت: «ما نگرانی‌هایی در این زمینه داریم. من نمی‌دانم آنها آن سلاح‌ها را آماده کرده‌اند یا نه، اما در حال آزمایش آن سلاح‌ها هستند».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------