آخرین اخبار سیاست خارجی


سعید خطیب زاده،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

کریمی قدوسی باز هم تکذیب شد/ سخنگوی وزارت خارجه: تحول جدیدی در مذاکرات ایران-سعودی رخ نداده است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تحول جدیدی در گفت‌وگوهای ایران و عربستان رخ نداده است. به گزارش ایرنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا…

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کردمذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد.

به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم ها در وین به انجام اقدامات عملی از سوی آمریکا وابسته است یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه آمادگی کشورش را برای «مذاکره مستقیم» با ایران اعلام کرد.

 

علاوه بر این مقام وزارت خارجه آمریکا «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز شامگاه دوشنبه در کنفرانس خبری خود گفت که واشنگتن آماده مذاکرات مستقیم و فوری با ایران برای پیشبرد مذاکرات هسته ای است».

 

این اظهارات در واکنش به سخنان عصر امروز  «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه همایش ملی ایران و همسایگان در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه بیان شده است.

 

وزیر امور خارجه ایران در این نشست گفت: «طرف آمریکایی از طرق مختلف پیام هایی را ارسال می کند که خواهان سطحی از مذاکره مستقیم با ایران است. مذاکرات ما با ۱+۴ است و مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا از طریق NonPaper و از طریق مورا و یکی دو کشور عضو برجام در وین است. گفت وگوهایی که بعضا در برخی از کانال های مجازی منتشر می شود که ایرانی ها در حال مذاکره مستقیم با آمریکایی ها هستند به هیچ وجه صحت ندارد، ولی در عین حال اگر در روند مذاکرات به مرحله ای برسیم که رسیدن به یک توافق خوب با تضمین بالا لازمه اش این باشد که سطحی از گفت وگو را با آمریکا داشته باشیم، آن را نادیده نخواهیم گرفت».

 

***

 

استقبال روسیه از چراغ سبز ایران به مذاکره مستقیم با امریکا

"اولیانوف" نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در واکنش به سخنان اخیر حسین امیرعبداللهیان در توییتی نوشت: مذاکره مستقیم در سطح پیشرفته مذاکرات وین می‌تواند مفید واقع شود.

 


    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------