آخرین اخبار سیاست خارجی

دریای سرخ،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

وال‌استریت ژورنال: سودان پیشنهاد ایران برای ساخت پایگاه در دریای سرخ را رد کرد

سودان پیشنهاد ایران برای ساخت پایگاه در دریای سرخ را رد کرد. به گزارش انتخاب به نقل از دویچه وله، به ادعای وال‌استریت ژورنال مقامات سودان پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران…

اتحادیه اروپا ۶ فرد و ۵ نهاد ایرانی را تحریم کردتحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
اتحادیه اروپا امروز ۶ فرد و ۵ نهاد ایرانی را به دلیل آنچه حمایت تهران از روسیه در جریان عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین خواند، تحریم کرد.

به گزارش ایرنا، دیپلمات‌های ارشد کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آخرین نشست شورای وزیران در سال ۲۰۲۳ میلادی که با حضور رئیس دستگاه دیپلماسی اوکراین در بروکسل برگزار شد، شرکت گروه صنعتی چکاد، بهارستان کیش، سعد سازه فراز شریف، سرمد الکترونیک سپاهان، کیمیا پارت سیوان و مدیران ارشد آن‌ها را به بهانه مشارکت و حمایت از برنامه تولید پهپادهای ایرانی تحریم کردند.

 

بر اساس تارنمای اتحادیه اروپا، دارایی افراد و نهادهای تحریم شده مسدود و شرکت ها و شهروندان اتحادیه اروپا از مراوده مالی با آنان ممنوع شدند. به نوشته این تارنما، اشخاص حقیقی تحریم شده حق سفر به کشورهای عضو را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشورها ممنوع است.

 

اتحادیه اروپا با بیان این ادعا که روسیه با استفاده از پهپادهای ساخت ایران، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین را نقض می‌کند ، تفسیری گمراه‌کننده از قطعنامه‌های سازمان ملل متحد مطرح و ادعا کرد: برنامه توسعه و تولید پهپاد تحت حمایت دولت ایران منشور سازمان ملل متحد و اصول اساسی حقوق بین الملل را نقض می کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------