X

آخرین اخبار سیاست خارجی


مشاور امنیت ملی آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آمریکا: تحریم را بر نمی‌داریم مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای اطمینان یابیم

مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت که واشنگتن تحریم ها علیه تهران را بر نمی دارد مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اطمینان یابد. به گزارش فارس،…

واکنش پامپئو به بیانیه «جو بایدن» با عنوان «بازگشت آمریکا»اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا پنجشنبه به بیانیه «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با عنوان «بازگشت آمریکا» واکنش نشان داد.

 

وی که با شبکه خبری «فاکس‌نیوز» مصاحبه می‌کرد، پرسید آیا منظور فرمانده کل قوا (بایدن) بازگشت به زمانی است که گروه داعش خلافت خود در سوریه و مناطقی به اندازه بریتانیا را داشت، است؟ امیدوارم اینگونه نباشد. رئیس جمهور ترامپ و تیم ما آنها را پایین کشاندند.

 

پامپئو در ادامه این مصاحبه گفت: «زمانی که وی (بایدن) از بازگشت صحبت می‌کند آیا این به معنای بازگشت اجازه داده به چین برای راه رفتن بر روی تمام ما و نابود کردن میلیون‌ها شغل در مکان‌هایی نظیر کانزاس و کارولینای جنوبی است؟ امیدوارم که این چیزی نباشد که وی از بازگشت به دنبال آن است.»

 

وزیر خارجه سابق آمریکا اضافه کرد: «وی (بایدن) درباره متحدان صحبت کرد. زمانی که وی درباره بازگشت صحبت می‌کند آیا این به معنای بازگشت به متلاشی کردن متحدان و دوستانی نظیر اسرائیل و رفتار کردن با تروریست‌ها در ایران نظیر دوست بوده و تحویل 150 میلیارد دلار به صورت نقد به آنهاست؟»

 

پامپئو در ادامه مصاحبه خود افزود: «من فکر نمی‌کنم که مردم آمریکا این قابلیت را داشته باشند که به 8 سال دوران سیاست خارجی اوباما بازگردند.من امیدوارم آنها سیاست خارجی را در نظر بگیرند که بیشتر شبیه سیاست خارجی "نخست آمریکا" باشد.»

 

پامپئو در مصاحبه خود با فاکس‌نیوز گفت: «زمانی که من وزیر خارجه بودم به صراحت موضوع‌ها را اعلام می‌کردم. البته برخی واکنش‌های سرد در بروکسل و برخی کشورهای اروپایی بود اما تردیدی در آن وجود نداشت. من به کاری که انجام دادیم افتخار می‌کنم. ما حقیقت را گفتیم.»

 

وزیر خارجه سابق آمریکا اضافه کرد: «چیزی که ما انجام دادیم نتایج خوبی داشت. از "نارندا مودی" نخست وزیر هند، "شینزو آبه" نخست وزیر سابق ژاپن و "اسکات موریسون" نخست وزیر استرالیا در این باره بپرسید. تمامی این رهبران درک کرده بودند که آمریکا از آنها حمایت می‌کرد. ما دوستان و شرکای آنها بودیم.ما سرسختانه برای تامین امنیت آنها کار می‌کردیم. آنها دوستان و متحدان بزرگی بودند و من به اتحادی که این دولت ایجاد کرده بود افتخار می‌کنم.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی