آخرین اخبار سیاست خارجی


بهروز کمالوندی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران به آژانس: اطلاعات محرمانه ما را منتشر کنید، در تعاملات خود بازنگری می‌کنیم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید با انتشار اطلاعات و جزئیات اقدامات فنی هسته ای ایران پا را فرا‌تر از اختیارات و وظایف خود قرار دهد. به…

واشنگتن آماده بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام است/ دوحه هنوز اقدامی برای هدایت مذاکرات تهران و واشنگتن انجام نداده استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن آماده بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «جوسب بوررل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری مشترک با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن آماده بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام است.

 

بورل خاطر نشان کرد که در گفت‌وگو با آنتونی بلینکن از اقدام‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ارتباط با نظارت بر تعهدات هسته‌ای ایران به طور کامل حمایت شد.

 

وی افزود که از اعلام مجدد وزیر امور خارجه آمریکا برای تعامل در چارچوب بازگشت واشنگتن به برجام استقبال می‌کند و دو طرف «در این رابطه با هم کار خواهند کرد».

 

بلینکن نیز در این جلسه از اهداف مشترک دو طرف در خصوص برجام و آنچه او جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌داند، گفت. 

  

 وزیر خارجه قطر:دوحه هنوز اقدامی برای هدایت مذاکرات تهران و واشنگتن انجام نداده است

وزیر خارجه قطر تصریح کرد که کشورش هیچ اقدامی در راستای هدایت مذاکرات تهران و واشنگتن انجام نداده است.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش ایلنا، «محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی» وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو  با شبکه «العهد» در پاسخ به پرسشی درباره گزارش‌های منتشر شده در خصوص هدایت مذاکرات میان ایران و آمریکا توسط قطر، تصریح کرد که کشورش هیچ اقدامی در این راستا انجام نداده است.

 

وی در عین حال تأکید کرد که تشدید تنش‌ها بین ایران و آمریکا به نفع هیچ‌کس به ویژه کشورهای منطقه نیست.

 

آل ثانی با انتقاد از انفعال آمریکا، افزود که واشنگتن هیچ اقدام عملی برای بازگشت به برجام انجام نداده است ولی قطر و کشورهای اروپایی به دنبال ابتکاری برای اجتماع دو طرف بر سر توافق هسته‌ای هستند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------