آخرین اخبار سیاست خارجی

وزارت خزانه‌داری آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آمریکا یک شرکت پژوهشی ایرانی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شرکت پژوهشی ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود افزود. به گزارش مهر به نقل از الجزیره، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که یک شرکت پژوهشی ایرانی…

خودداری وزارت خارجه آمریکا از پاسخ شفاف درباره ارسال پیام واشنگتن به تهران ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از ارائه پاسخی شفاف و صریح درباره موضوع ارسال پیام از سوی کشورش به ایران درباره برجام خودداری کرد. 

 به گزارش ایرنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر ۹ بهمن ماه در در نشست خبری با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با بیان اینکه حامل پیام‌های آمریکا برای ایران هستیم، گفت: از دیدگاه ما فرصت مناسب برای حل مشکلات مربوط به توافق هسته‌ای وجود دارد.

 

ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه درباره اینکه آیا واشنگتن پیامی به ایران ارسال کرده است، گفت: ماهها است که برجام در دستور کار قرار ندارد، ایرانی ها در ماه سپتامبر زمانی که یک توافق مورد تایید همه طرفها روی میز بود، فرصت احیای برجام را از بین بردند.

 

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تداوم ادعاهای واشنگتن مدعی شد: از آن زمان تاکنون هدف ما حمایت از مردم ایران و مقابله با روابط نظامی درحال گسترش ایران و روسیه بوده است.

 

خبرنگاری از ودانت پاتل پرسید، آیا آمریکا پیامی به ایران ارسال کرده است؟ وی پاسخ داد که همانطور که گفتم، ماههاست برجام در دستور کار و تمرکز ما نیست.

 

پاتل در عین حال تصریح کرد که سیاست دولت آمریکا این است که ایران هیچگاه نباید به سلاح هسته ای دست یابد و همچنان معتقدیم دیپلماسی بهترین مکانیسم است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------