آخرین اخبار سیاست خارجی

پادشاه بحرین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

پادشاه بحرین در مذاکرات با پوتین: خواستار عادی سازی روابط با ایران هستیم

بحرین خواستار عادی سازی روابط با ایران شد. به گزارش انتخاب، حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در مذاکرات با پوتین تاکید کرد که این کشور خواهان عادی سازی روابط با ایران…

واکنش کاخ به گزارش «وال استریت ژورنال» درباره همکاری نظامی ایران و روسیه: نگران کننده است جان کربی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، روز دوشنبه در رابطه با گزارش وال‌استریت ژورنال درباره همکاری‌های ایران و روسیه گفت واشنگتن در حال ارزیابی محتوای گزارش است اما در کل این گونه گزارش‌ها «نگران‌کننده» هستند.

 

روزنامه وال‌استریت ژورنال روز دوشنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد همزمان با گسترش همکاری‌های نظامی ایران و روسیه،  پوتین به جمهوری اسلامی کمک می‌کند به قابلیت‌های پیشرفته نظارت دیجیتالی دست یابد.

 

جان کربی در این کنفرانسی خبری تلفنی ادامه داد: «ما هر کاری که بتوانیم انجام خواهیم دهیم تا مطمئن شویم که منافع امنیت ملی ما در منطقه خاورمیانه به طور درستی محافظت‌شده و ایمن است، و این شامل علیه هرگونه تهدید سایبری نیز می‌شود.»

 

این مقام رسانه‌ای کاخ سفید در ادامه با اشاره به «همکاری عمیق و رو به رشد بین روسیه و ایران» گفت که این همکاری با ارسال چند صد فروند پهپاد ایران به پوتین آغاز شد تا «او بتواند به کشتار اوکراینی‌ها ادامه دهد.»

 

به گفته کربی، واشنگتن در آن زمان هشدار داد این رابطه می‌تواند دو سویه رو به پیشرفت باشد و روسیه در صدد یافتن راه‌هایی برای کمک به ایران با هدف گسترش توانایی‌های نظامی جمهوری اسلامی در منطقه برآید.

 

جان کربی ادامه داد واشنگتن در همان زمان گفت که همکاری‌های ایران با روسیه در همه جهات رشد خواهد کرد که ممکن است آن چه در این گزارش آمده نمونه‌ای از آن باشد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------