آخرین اخبار سیاست خارجی

انریکه مورا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مورا: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا با اشاره به محدودیت‌های برجام بر برنامه‌های هسته ای، این توافق را «بدون جایگزین» دانست. به گزارش ایسنا، «انریکه مورا» معاون مسؤول سیاست خارجی…

استقبال تلویحی کاخ سفید از بازگشایی سفارت ایران در عربستانجان کربی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه " ما از یکپارچگی و ادغام، گفتگو و شفافیت بیشتر در منطقه حمایت می کنیم" از بازگشایی سفارت ایران در عربستان تلویحی استقبال کرد . 

 جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی این مطلب را در پاسخ به سوالی مبنی بر این بیان کرد که آیا بازگشایی سفارت ایران در عربستان احیای روابط میان تهران و ریاض منجر به کاهش حضور آمریکا در منطقه و وضع امنیتی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد شد؟

 

کربی افزود: ما از یکپارچگی و ادغام ، گفتگو و شفافیت بیشتر در منطقه حمایت می کنیم و اگر بازگشایی سفارت ایران در ریاض منجر به شفافیت بیشتر در مورد اقدامات آنها و دلایلش ، کاهش تنش و کاهش اقدامات بی ثبات کننده تهران در منطقه از جمله رهگیری کشتی ها در تنگه هرمز شود، بنابراین این یک تحول مثبت خواهد بود.

 

کربی در خصوص کاهش تولید نفت از سوی عربستان و اینکه آیا عربستان به آمریکا در این خصوص اطلاع داده است گفت که از اطلاع رسانی قبلی مطلع نیست اما نیازی به این اطلاع رسانی نیز نبود زیرا این یک تصمیم یک جانبه از سوی یک کشور مستقل است.

 

این مقام کاخ سفید ادامه داد که در مورد روابط آمریکا و عربستان باید بگویم که در مواردی با ریاض اختلاف نظر داریم. اما رابطه ما به گونه ای است که می توانیم این مسایل را مطرح کنیم. ما بر آینده روابط دو کشور متمرکز شده ایم.

 

کربی اضافه کرد که عربستان همچنان یک "شریک راهبردی آمریکا" است و این امر در دهه های گذشته بوده و در آینده هم خواهد بود آینده نیز تغییر نخواهد کرد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------