آخرین اخبار سیاست خارجی

مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آمریکا: توافق با ایران به این زودی حاصل نمی‌شود/ مذاکرات را ادامه می‌دهیم

وزارت خارجه آمریکا در اظهارنظری تازه درباره وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌های وین گفته که وضعیت این گفت‌وگوها خوب نیست. به گزارش فارس، وزارت خارجه آمریکا مدعی شده مذاکرات…

چین: آمریکا باید تمام تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند/روسیه: نبود پیشرفت در مسئله برجام مربوط به آمریکا استوزارت خارجه چین  ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
یک مقام وزارت خارجه چین اعلام کرد: آمریکا باید تمام تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند. 

فو کنگ مدیرکل اداره کنترل تسلیحات وزارت خارجه چین روز سه شنبه به وقت محلی در دهمین کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی) افزود: ما باید به  راه حل سیاسی در رسیدگی  به چالش های اشاعه هسته ای پایبند باشیم.

 

وی تاکید کرد: همه طرف ها باید متعهد به بازگرداندن  برجام به مسیر خود از طریق مذاکرات دیپلماتیک باشند و اعمال فشار  از طریق تحریم و تهدید به زور را کنار بگذارند.

 

این مقام وزارت خارجه چین ادامه داد: آمریکا باید به طور کامل تحریم های غیرقانونی خود علیه ایران را لغو کند و ایران نیز به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای خود بازگردد.

 

مدیرکل اداره کنترل تسلیحات وزارت خارجه چین گفت که ایالات متحده باید تمام تسلیحات هسته ای خود را از اروپا خارج و استقرار آنها را در سایر نقاط جهان متوقف کند.

 

وی افزود: چین آماده همکاری با همه کشورها برای تقویت معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی) است و  تحت هیچ شرایطی نخستین کشوری نخواهد بود که از سلاح هسته ای استفاده می کند.

 

این مقام وزارت خارجه چین افزود: چین برای تضمین امنیت ملی، تسلیحات هسته‌ای خود را در سطح حداقل حفظ می کند و از نظر تعداد و توانایی‌ها در این زمینه با دیگر کشورها رقابت نمی‌کند.

 

روسیه: نبود پیشرفت در مسئله برجام مربوط به آمریکا است 

 ایگور ویشنوتسکی، معاون رئیس هیئت روسیه در دهمین کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های هسته‌ای ( ان پی تی) در سازمان ملل گفت که به اعتقاد روسیه اجرای فوری برجام ضروری است و اما نبود پیشرفت در حل و فصل وضعیت برجام تا حد زیادی به آمریکا مربوط است. 

 

به گزارش ایرنا از تارنمای "نمایندگی روسیه در سازمان ملل"، ویشنوتسکی سه‌شنبه شب افزود: ما قاطعانه به لزوم از سرگیری اجرای کامل برجام در اسرع وقت اعتقاد داریم. برجام دستاوردی خاص از دیپلماسی چندجانبه با اثربخشی و قابلیت اثبات شده است. 

 

وی ادامه داد: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد. روسیه کاملاً به برجام متعهد است و امیدوار است سایر شرکا و همچنین کل جامعه جهانی نگرش مسئولانه مشابهی در این زمینه داشته باشند. 

 

معاون رئیس هیئت روسیه در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: ما امیدواریم که تعهدات آمریکا و ایران برای همکاری در جهت بازگشت به برجام و اجرای کامل این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل محقق شود.

 

بدون احیای مجدد برجام با ظرفیت کامل آن، سطح قبلی شفافیت برنامه هسته‌ای ایران محقق نخواهد شد. 

 

این مقام روس تاکید کرد: ما معتقدیم که عدم پیشرفت در حل و فصل وضعیت پیرامون برجام تا حد زیادی با اتکای آمریکا به اعمال زور مرتبط است. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------