آخرین اخبار سیاست خارجی

بورل,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بورل: در تلاشم برجام را زنده نگه دارم/ اتفاقاتی که در ایران می‌افتد کار را دشوارتر می‌کند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که توافق هسته‌ای ایران هنوز نمرده است. به گزارش ایلنا، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه اختصاصی با روزنامه…

گروسی: آژانس هنوز در رابطه با ایران به نقطه بی‌بازگشت نرسیده‌ استگروسی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی مطرح کرد که آژانس اطلاعاتی برای اثبات وجود برنامه هسته‌ای تسلیحاتی در ایران ندارد. 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بخشی از گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌سی گفت که آژانس فکر نمی‌کند هنوز زمان آن فرا رسیده باشد که اذعان کند ایران یک قدرت هسته‌ای است و هیچ اطلاعاتی دال بر این که جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در حال پیش‌برد یک برنامه تسلیحات هسته‌ای است، در اختیار ندارد.

 

گروسی در پاسخ به این که از نظر او، ایران چقدر به ساختن یک بمب هسته‌ای نزدیک است، گفت: در این سطح از تولید اورانیوم[با این میزان خلوص] ایران تا کنون مواد کافی برای داشتن بیش از یک بمب را در صورتی که بخواهد تولید کند، در اختیار دارد. اما هیچ گونه اطلاعاتی نداریم که نشان دهد ایران در حال حاضر یک برنامه هسته‌ای تسلیحاتی دارد.

 

او در ادامه در پاسخ به این که آیا در رابطه با ایران به نقطه بی‌بازگشت رسیده است یا نه گفت: نه هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم. اما باید سخت تلاش کنیم تا به آن‌جا نرسیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022