آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,دیدار ترامپ و جاستین ترودو

واکنش ترامپ به ساقط شدن پهپاد آمریکایی: احتمالا یک نفر اشتباه کرده است

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به هدف قرار گرفتن پهپاد متجاوز این کشور، گفت تصور می‌کند که این حادثه حاصل اشتباه فردی بوده باشد. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور…


برگزاری جلسه توجیهی حزب دموکرات آمریکا درباره ایران با حضور شرمن و رییس پیشین سیا کنگره آمریکا اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , کنگره آمریکا
حزب دموکرات آمریکا از رئیس پیشین سیا و نماینده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته‌ای دعوت کرده است تا در یک جلسه توجیهی غیرعلنی درباره ایران شرکت کنند. این جلسه در تقابل با جلسه توجیهی دولت ترامپ برای حقوق‌دان‌های دموکرات در همان روز تشکیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از نیویورک تایمز، حزب دموکرات کنگره آمریکا در پی اقدامات ناگهانی دولت دونالد ترامپ در منطقه، از جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا، و وندی شرمن، مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته‌ای برای سخنرانی در جلسه‌ای توجیهی درباره وضعیت ایران در هفته آینده دعوت کرده است.

 

به گفته یک عضو حزب دموکرات و منبع مطلعی دیگر که می‌خواستند نام آن‌ها فاش نشود، برنان که منتقد صریح دونالد ترامپ می‌باشد، قرار است روز پنج‌شنبه، در یک جلسه انجمنی غیرعلنی حزب دموکرات سخنرانی کند.

 

دعوت از برنان و وندی شرمن، یک برنامه متقابل برای جلسه توجیهی محرمانه دولت ترامپ برای حقوقدان‌ها است که این جلسه نیز قرار است روز پنج‌شنبه در کپیتول هیل برگزار شود. حقوقدان‌های دموکرات احتمالاً در هر دو این جلسه‌ها شرکت خواهند کرد.

 

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز پیش از این گزارش داده بود که قانونگذاران آمریکایی از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات با انتقاد از اینکه دولت ترامپ آنها را در جریان مسائل پیرامون ایران قرار نمی‌دهد، خواستار برگزاری جلسات توجیهی محرمانه درباره آنچه دولت ترامپ "تهدید ایران" می‌خواند و تصمیمات در این زمینه شدند. در دوران دولت قبلی آمریکا کنگره به‌طور منظم در جریان مسائل مهم امنیت ملی قرار می‌گرفت.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------