آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,زائران خارجی

شایعه موافقت دولت عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور صحت ندارد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: هرگونه موافقت دولت عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور صحت ندارد. وی از شهروندان خواست خبرهای موثق در این باره را از…


واشنگتن باید امتیازات چشم‌گیری به تهران بدهد/ تنفر شهروندان ایرانی نسبت به آمریکا در حال افزایش است اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , واشنگتن
نشنال اینترست در گزارشی به بررسی عوامل تنش‌های کنونی میان ایران و آمریکا پرداخت. 

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، فشار حداکثری آمریکا بر ایران، باعث تضعیف برجام و بالا رفتن احتمال جنگ در خاورمیانه می‌شود. جنگی که به نفع آمریکا و متحدانش نیست.

 

در واقع  نگاه مقام‌های آمریکایی به ایران باید تغییر کند و آنها باید در  موضوع ایران واقع‌بینانه‌تر و با تفکر بیشتری اقدام کنند. آمریکا نمی‌تواند با تهدید و فشار بر ایران غلبه کند. کاخ سفید باید از طریق دیپلماسی به فکر منافع خود باشد. 

 

موافقان فشار حداکثری باید این موضوع را بدانند که ایران قبل از اتفاقات اخیر و افزایش فشار و تحریم‌ها کاملا به برجام متعهد بود. آزادی عمل در توسعه تسلیحات خود نداشت،‌ اما در شرایط فعلی به راحتی در توسعه طرح‌های نظامی خود عمل می‌کند از سوی دیگر خروج آمریکا از برجام همچنین، باعث تضعیف روابط اروپا و آمریکا شده است و در واقع اروپا کماکان مایل به تداوم برجام و داشتن رابطه تجاری با ایران است.

 

ایران ادعاهای آمریکا مبنی بر اینکه ایران قصد دستیابی به سلاح هسته‌ای را دارد، نپذیرفته است. از سوی دیگر در واقع کمپین فشار حداکثری به معنی تحریم است و تحریم زندگی شهروندان ایرانی را هدف قرار می‌دهد. این امر باعث می‌شود، شهروندان ایرانی احساس تنفر بیشتری نسبت به آمریکا داشته باشند و نسبت به آمریکا بی‌اعتمادتر باشند. این خشم شهروندان هم یک عامل دیگری است که می‌تواند منجر به جنگ بین ایران و آمریکا شود.

 

آمریکا در حال حاضر باید به فکر منافع خود در منطقه باشد. آمریکا باید بداند که خود عامل بحران کنونی و ایجا شرایط فعلی است بنابراین در صورت توافق جدید باید امتیازات چشم‌گیری به ایران بدهد.

 

از سوی دیگر آمریکا باید از جنگ با ایران اجتناب کند چرا که جنگ در واقع اصلا به نفع هیچکس نیست و در واقع ایران یک کشور قدرتمند است که جنگ با آنها برای آمریکا نگران‌کننده خواهد بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------