آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,روحانی  و ظریف

رویترز: آمریکا برای روحانی و ظریف ویزا صادر کرد

خبرگزاری رویترز گزارش داده دولت آمریکا برای رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران جهت شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد روادید صادر کرده است. به گزارش فارس، «علیرضا…


تاکید مکرون بر گفتمان برای ایجاد راهکار پایدار در منطقه اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,روحانی مکرو
رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهور ایران خواستار اجرای کامل تعهدات برجامی ایران و کمک آن به صلح و ثبات منطقه شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوآ، دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفت‌وگویی تلفنی داشته و به ارتباط نزدیک در روز‌های آتی ادامه خواهند داد.

 

این بیانیه همچنین مطرح کرد که امانوئل مکرون به دنبال تبادلاتی که در طی نشست جی‌۷ در بیاریتز انجام شد، بر نیروی محرک مداومی که باعث تنش‌زدایی از طریق گفتمان شده و راهکار پایدار در منطقه ایجاد کند، تاکید کرد.

 

طبق این بیانیه، روسای جمهور این دو کشور بر سر داشتن روابط تنگاتنگ در روز‌های آتی توافق کرده‌اند و مکرون تکرار کرد که ایران باید به طور کامل به تعهدات برجامی‌اش عمل کرده و به نوبه خود اقدامات لازم را در راستای احیای صلح و امنیت در خاورمیانه انجام بدهد.

 

رهبران نشست جی‌۷ در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که آن‌ها بر سر دو هدف راجع به ایران توافق دارند و آن این است که اطمینان حاصل شود ایران هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکرده و از صلح و ثبات منطقه حمایت کند.

 

به گزارش ایسنا، این بیانیه در پی این مطرح می‌شود که هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که مدت کمی پیش از برگزاری نشست جی‌۷ با رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده بود به دعوت وی برای دوباره به فرانسه و این بار بیاریتز، محل برگزاری نشست جی ۷ رفت که این از سوی رسانه‌های بین‌المللی اقدامی غیرمنتظره تلقی شد.

 

مکرون در نشست جی‌۷ تاکید کرد که فرانسه خواهان مهیا کردن شرایط مذاکره میان روسای جمهور آمریکا و ایران است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد که اگر شرایط درست باشد، حتما این کار را انجام خواهد داد.

 

این در حالی است که رئیس جمهور ایران تاکید کرده است، آمریکا برای آغاز مذاکره با ایران باید تحریم‌هایی را که بر آن اعمال کرده، لغو کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------