آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,جو بایدن

بایدن: نمی‌گذارم ایران به بمب هسته‌ای دست یابد

نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری در یادداشتی نوشت که پیوند با رژیم صهیونیستی را تعمیق خواهد کرد و به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.…


شناورهای ایران به ناوهای جنگی آمریکا نزدیک شدند اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,شناورهای ایران
فرمانده مرکزی نیروی دریایی آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای مدعی شد که یازده فروند شناور نظامی ایران با نزدیک شدن به ناوهای جنگی آمریکا در خلیج فارس، به انجام حرکات خطرناک دست زدند. 

به گزارش  مهر به نقل از روزنامه گاردین، «فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا» (شاخه دریایی سنتکام) روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای مدعی شد که یازده فروند شناور نظامی ایران بطور خطرناکی به شش فروند ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس نزدیک شده و به انجام حرکات نا امن و تحریک آمیز مبادرت کرده اند.

 

در این بیانیه ادعا می شود که «شناورهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بارها با فاصله ای بسیار نزدیک و با سرعت بالا از نزدیکی دماغه و همچنین قسمت انتهایی ناوهای آمریکایی عبور کردند». در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است که «شناورهای ایران با فاصله ای حدوداً ۹۰ متری از نزدیکی دو فروند ناو آمریکایی عبور کردند».

 

آمریکایی‌ها مدعی شدند که بارها به شناورهای ایرانی اخطار داده‌اند، اما ملوانان ایرانی پس از یکساعت به این تماسهای رادیویی پاسخ داده و از محل دور شدند.

 

شاخه دریایی سنتکام در بیانیه خود با ادعای اینکه این اقدامات ایران ناقض کنوانسیون های دریایی و حقوق بین الملل است، مدعی شد که «اقدامات خطرناک و تحریک آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطر خطای محاسباتی و برخورد را افزایش می دهد».

 

گفتنی است که تصاویر و ویدئوهای انتشار یافته توسط ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا نشان می دهد که چندین قایق کوچک با حرکت سریع و انداختن رد حرکت خود بر روی آب، ناوهای آمریکا را چندین بار دور زده و سپس دور شده اند.

 

نیروی دریایی آمریکا این عملیات را «رویکردی خطرناک و ایذایی» خواند.

 

 تصاویری که شاخه دریایی سنتکام از این مواجهه ادعایی منتشر کرده است.

  

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,شناورهای ایران

 

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,شناورهای ایران

 

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,شناورهای ایران

 

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,شناورهای ایران

 

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,شناورهای ایران

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------